1945. gada 29. aprīlī nacistiskās Vācijas līderis Ādolfs Hitlers apprecējās ar savu ilggadējo draudzeni Evu Braunu. Lai arī oficiālās hronikās abi nekad netika manīti kopā kā pāris, runas, protams, par abu sakaru tenku līmenī klīda. Vienīgi, šīs tenkas nebija zināmas ārpus tuvākajiem Hitlera un Braunas līdzcilvēkiem.

 

Ādolfa Hitlera un Evas Braunas sakars ir ļoti interesants un gluži kā ilgi jūrā peldējis kuģis apaudzis ar dažādām leģendām un stāstiem. Lai arī kādas zvērības pastrādāja Hitlers, par vienu viņu var apskaust. Evas Braunas uzticība tiešām sniedzās līdz kapa malai. Abi apprecējās 1945. gada 29. aprīlī, lai arī Braunai bija pat ļoti labas  iespējas aizmukt no Berlīnes. Jau nākamajā dienā pēc kāzām Hitlers ar Braunu kopā izdarīja pašnāvību.

Abu topošo mīlnieku tikšanās notika ilgi pirms 2. Pasaules kara sākuma. 1929. gadā tikai 17 gadus vecā Eva Brauna satika Vācijas nākamo fīreru. Viņa bija fotogrāfa Heinriha Hofmana asistente un dažkārt arī modele. Savukārt Hofmans bija oficiālais nacistu partijas fotogrāfs. Vienā no fotografēšanās sesijām Hofmana studijā piedalījās Hitlers.

Taču abu cilvēku tuvināšanās nenotika līdz pat 1931. gadam. Hitlers vēl joprojām uzturējās Minhenē un ar Braunu satuvinājās pēc sev tuvās Angelas Raubālas pašnāvības. Hitlera pusmāsas meita izdarīja pašnāvību, kamēr topošais līderis bija Nirnbergā. Turklāt liktenīgo šāvienu viņa izdarīja no Hitleram piederošas pistoles. Viņš pēc savas radinieces nāves bija tik ļoti sašutis, ka aizvien biežāk sāka sazināties ar Evu Braunu. Acīmredzami, šī jaunā sieviete deva viņam mierinājumu un mācēja uzklausīt.

Taču Ādolfa Hitlera dzīves stils, lielā politiskā aktivitāte, protams, bija kapracis normālām jūtu attiecībām. Eva Brauna pati vairākkārt centās padarīt sev galu, jo viņai trūka Hitlera uzmanības. Pirmā reize bija jau 1932. gadā, tikai gadu pēc abu aktīvās draudzības sākuma. Taču tas nebūt nenozīmē, ka abiem jau bija izveidojies romāns. Nacistu partijai tuvu stāvoši vai tajā strādājoši cilvēki atzina, ka Hitlers ar Braunu nekad nebija pieķerti guļam kopā, vēl jo vairāk, viņi izvairījās būt kopā publiski kā pāris.

Kad savstarpējās jūtas kļuva spēcīgākas, Eva Brauna kļuva par Hitlera fotogrāfi, vēlāk sekretāri. Tas bija iemesls viņai bez uzskaites ierasties fīrera telpās un ceļot viņam līdzi. Tādā veidā izdevās izvairīties no atrunām, ko jaunā sieviete dara fīrera klātbūtnē.

Nacistu līderim Hitleram bija daudz dažādu mājvietu. Katrā no tām ar laiku parādījās istaba Evai Braunai. Hitlera sulainis pēc kara atmiņās stāstīja, ka nekad abi nenakšņoja kopā. Viņu istabas bija viena otrai blakus. Tās savienoja kopējas durvis, tāpat katram bija sava vannas istaba. Ļoti bieži Eva Brauna jau aizgāja gulēt, kamēr Hitlers nodarbojās ar savām lietām. Skaidrs, ka laiku pa laikam Evai Braunai uznāca emocionālas fatālisma lēkmes, jo viņa mēģināja izdarīt kārtējo pašnāvību. Pēc katras no šādām reizēm Hitlers izbrīvēja vairāk laika kopā būšanai.

Ikdiena ritēja pieklājīgi. Ja fotogrāfi centās tvert ikdienišķas ainas, Hitlers ar Braunu nekad netika pieķerti pārāk lielā tuvībā. Viens no skaidrojumiem, protams, ir, ka abi bija diezgan dīvaini jūtu izrādīšanā, kamēr cits skaidrojums ir, ka Hitlers bija pārliecināts, atklāti parādīt savas attiecības ar Braunu, nozīmētu samazināt viņa pievilcību kā neprecētam vīrietim. Tātad pašu attiecības tika upurētas ideoloģijas vārdā. Dažu viņu līdzgaitnieku atmiņās minēts, ka abiem bija normālas seksuālas attiecības. Kāds atcerējās, ka Brauna esot ķiķinājusi, kad ieraudzījusi Nevila Čemberlena fotogrāfiju, kurā viņš sēž uz dīvāna Hitlera Minhenes dzīvoklī. Viņa it kā izmetusi: „Ak, ja Čemberlens zinātu, ko tas dīvāns ir pieredzējis!” Lai gan ir cilvēki, kas meklē pierādījumus alternatīvām hipotēzēm.

Lai vai kā būtu ar seksualitāti, taču 1945. gada pavasarī Sarkanā Armija jau bija Berlīnē. Evai Braunai bija iespēja aizmukt, tā vietā viņa izvēlējās braukt uz Berlīni un sagaidīt pēdējo stundu kopā ar Hitleru. Viņa ieradās nomāktajā fīrera bunkurā un 29. aprīlī uzreiz pēc pusnakts abi salaulājās. Parakstoties Eva Brauna gandrīz uzrakstīja savu meitas uzvārdu. Viņa pārsvītroja burtu „B” un pilntiesīgi parakstījās kā Eva Hitlere. Nākamajā dienā abi kopā atvadījās no bunkurā esošajiem un izdarīja pašnāvību. Evas Braunas uzticība Hitleram bija tā, ko filmās rāda „līdz nāve jūs šķirs”.