1985. gada 7. jūlijā vācu tenisists Boriss Bekers kļūst par visu laiku jaunāko Vimbldonas tenisa čempionāta uzvarētāju. Triumfa brīdī viņam ir 17 gadi un 7 mēneši. Bekers kļūs par vienu no visu laiku labākajiem tenisistiem, kurš Vimbldonā triumfēs vēl divas reizes.

 

Boriss Bekers ir unikāls tenisists, kas ietekmēja tenisu gan no skatītāju, gan no spēlētāju viedokļa. Impulsīvs, ātrs spēlētājs, kurš aizrāva simtiem cilvēku uzmanību ar savu spridzeklim līdzīgo spēli. Bekers sasniedza vairākus rekordus, no kuriem viens ir saistāms ar Vimbldonas tenisa čempionātu. 1985. gada 7. jūlijā viņš kļuva par jaunāko vīriešu spēlētāju, kurš triumfējis Vimbldonas sacensībās. Kad Bekers finālā pieveica amerikāņu spēlētāju Kevinu Karenu, viņš kļuva par jaunāko čempionu visu sacensību vēsturē. Bekeram tikai pirms nepilna pusgada bija apritējuši 17 gadi.

Boriss Bekers par profesionālu tenisistu kļuva tikai gadu pirms lielā sasnieguma Vimbldonā. 1984. gadā viņš uzvarēja pirmajā turnīrā pāru spēlēs Minhenē. Papildus viņš triumfēja pasaules jauniešu čempionātā, liekot sevi ieskaitīt ļoti daudzsološo tenisistu kategorijā. Jau nākamajā gadā viņš startēja “Queens Club” turnīrā, kas tradicionāli ir gatavošanās Vimbldonas sacensībām. Bekers uzvarēja šajās sacensībās, liekot pamatu runām, ka arī Vimbldonā viņam varētu veikties itin labi. Tenisā ir grūti prognozēt, kurš spēlētājs varētu uzvarēt kādu no lielajiem kausiem, kur nu vēl jauns tīnis no Vācijas, kurš pat Vimbldonā nebija izsēto tenisistu sarakstā. Taisnības labad gan jāsaka, ka Bekers pēc tā laika punktu skaitīšanas sistēmas bija pasaules tenisa ranga 20. vietā. Vienīgi Vimbldonā tolaik izsēja pirmo 16 vietu spēlētājus.

Turnīrs Bekeram bija izcili labs, viņš uzvarēja zāles seguma sacensībās un kļuva par jaunāko tenisistu Vimbldonas vēsturē, kas izcīnīja čempiona titulu. Šis rekords bija arī absolūts visu lielā kausa sacensību ieskaitē līdz 1989. gadā Maikls Čangs uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, kad viņam bija 17 gadi un 110 dienas. Kopumā tikai trīs vīrieši tenisisti ir spējuši izcīnīt šādas uzvaras, būdami tik jauni. Trešais ir Mats Vīlanders no Zviedrijas, kurš arī triumfēja Francijā 1982. gadā.

Pēc Vimbldonas sasnieguma Bekers kļuva par jauno tenisa zvaigzni. Viņu aicināja uz dažādiem pasākumiem, viņam izdevās arī nostiprināt savu unikālo tēlu, uzvarot uzreiz arī “Cincinnati Open” turnīrā. Pats Bekers jokoja, ka vecāku plāns bija izskolot dēlu, pierunāt viņu iestāties augstskolā un cerēt, ka viņš nodarbosies ar kaut ko jēdzīgu. Neviena plānos nebija, ka Bekers varētu spēlēt tenisu. 1985./ 1986. gada sezonā vien viņš izcīnīja sešas uzvaras vienspēļu sacensībās, kas, protams, lika vecāku plānus pārskatīt pilnībā.

Savas karjeras laikā Bekers uzvarēja sešos lielā kausa turnīros. Trīs reizes Vimbldonā, divas reizes Austrālijā un vienu reizi ASV. Francijas čempiona titulu viņš tā arī neieguva, jo trešo reizes zaudēja pusfinālā. 90. gadu sākumā Bekers bija tas spēlētājs, kurš iesāka runas par reitinga punktu skaitīšanas sistēmas izmaiņām. Viņš bija dusmīgs, ka uzvarēja vairākos turnīros pēc kārtas, bet rezultātā neieguva pasaules 1. raketes godu. Tāpēc vairāki spēlētāji sekoja Bekera piemēram un boikotēja sacensību kalendāru, lai izmainītu punktu uzskaites sistēmu pret, viņuprāt, godīgāku. Kopumā Bekers spēlēja līdz 1999. gadam un kļuva par vienu no tenisa ikonām. Viņa sāncensība ar zviedru spēlētājiem kļuva leģendāra. Kā treneris Bekers ir strādājis ar Novāku Džokoviču, bet atgriežoties pie stāsta par rekordiem Vimbldonā, neviens vīrietis nav pārspējis sieviešu sasniegto. Jaunākā čempione Vimbldonā ir Martina Hingisa, kas triumfēja jau 15 gadu vecumā.