„Šī ir ārkārtīgi komplicēta, sarežģīta un nesaprotama profesija,” atzīst diriģents Andris Poga raidījumā Talantu galerija. „Gadi ir gājuši uz priekšu un pieredze uzkrājusies, un daudzas lietas noskaidrotas  tīri tehnoloģiski, kas strādā, kas ne. Bet nesaprotamības apvārsnis atvirzās arvien tālāk un tālāk, līdzīgi kā horizonts.”

„Neizprotamības procents diriģenta profesijā visu laiku ir mainīgs. šķiet, ka esi kaut ko sapratis un zināšanu, kā teica Platons, aiz maza stūrīša aizķēris, bet tad izslīd laukā un ir jāmeklē un jātiecas no jauna. Tas ir aizraujošākais,” vērtē Andris Poga.

„Ir aizraujoši iejusties katra laikmeta komponista iecerēs, bet reizēm ir kārdinājums paņemt telefonu un piezvanīt kādam, ko vairs nevari sazvanīt. Tad ir lielie izaicinājumi un brīnišķīgie, bet ārkārtīgi sarežģītie lēmumi, kas ir jāpieņem kā izpildītājam. Tiekšanās pēc neizzinātā, bieži vien nesaprotamā, tas mani vienmēr aizrāvis visvairāk.”

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenais diriģents kopš 2013. gada ir Andris Poga (1980), kurš ceļu mūzikā sācis kā trompetists, tomēr interese par diriģenta profesiju ņēmusi virsroku jau gana agri. Jau beidzot bērnu mūzikas skolu kā trompetists, viņš zinājis, ka vēlas kļūst par simfoniskā orķestra diriģentu. Pirmais viņa orķestris bija kopā ar draugiem un domubiedriem izveidotais kamerorķestris "Konsonanse".

2007. gadā Andris absolvēja J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskās diriģēšanas klasi, no 2007. līdz 2010. gadam Poga bija orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, savukārt koncerts ar LNSO diriģentam atnes Lielo mūzikas balvu 2007 kategorijā “Par izcilu debiju”.

2010. gadā Poga uzvar Jevgeņija Svetlanova II starptautiskajā diriģentu konkursā Monpeljē (Francija), un šis panākums ir starptautiskas karjeras sākums – seko uzstāšanās ar Francijas,

Maltas, Izraēlas, Japānas orķestriem, 2011. gada rudenī viņš kļūst par "Orchestre de Paris" (“Parīzes orķestra”) galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistentu un gadu vēlāk iztur konkursu uz Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģenta posteni. Turpmākajos gados koncertceļojumi ved arī uz Ķīnu, Izraēlu, Krieviju, ASV, Kanādu un Austrāliju.

2017. gada augustā Andris Poga kopā ar LNSO atgriezās Francijā, lai piedalītos vienā no lielākajiem Francijas klasiskās mūzikas festivāliem Rokdanteronā, bet 27. augustā būs klāt

festivāla "LNSO vasarnīca" noslēguma koncertā koncertzālē "Cēsis".

Raidījumā Talantu galerija Andris Poga atceras kamerorķestra "Konsonanse" darbības laiku un savu diriģenta gaitu sākumu, atklāj diriģenta profesijas valdzinošos un sarežģītos aspektus, arī ieskicē gaidāmās sezonas notikumus.

Raidījumu veido Ilze Medne, LR3 Klasika.