Šoreiz  Talantu galerija viesojas Viļņā, kur 13. februārī Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Viļņas laikmetīgās mākslas galerijā “Vartai” tika atklāta starptautiski pazīstamā un pasaulē atzītā latviešu mākslinieka Jāņa Avotiņa personālizstāde “Svētki” jeb” Švente”,  kuras kurators un rīkotājs ir mūsdienu mākslas kolekcionārs un biedrības Latvijas kultūras projekti direktors Māris Vītols.

Šī ir mākslinieka plašākā personālizstāde Baltijas valstīs, kas  līdz 23. martam vēl skatāma galerijā Vartai, un ir vērts to apmeklēt, jo lielākoties Jāņa darbus iespējams skatīt tālās ārvalstīs.

Janis  Avotiņš ir prestižās Žana Fransuā Prata balvas ieguvējs, viņa darbi iekļauti nozīmīgās privātkolekcijas Eiropā, ASV un Japānā, un te jāmin dažu ļoti ievērojamu kolekcionāru vārdi kā Fransuā Pino (François Pinault) un Čārlzs Sāči (Charles Saatchi).

Jānim Avotiņam ir notikušas vairāk nekā 40 izstādes Vācijā, Itālijā, ASV un Lielbritānijā. Viņu pārstāv vairākas prestižas galerijas Rüdiger Schoettle galerijaMinhenē, Vera Munro Hamburgā, galerija Akinci Amsterdamā, IBID Projects (Londona un Losandželosa).

Darbi no šim galerijām, kā arī no Jāņa Zuzāna privātkolekcijas  bija skatāmi Vartai, bet visiepriecinošākais fakts bija tas, ka šai izstādei tika radīts daudz jaundarbu , kurus skatījām pirmo reizi.

Izstādes  atklāšana pārvērtās par īstiem svētkiem, uz kuriem bija sabraukuši daudzi Jāņa mākslas cienītāji no Latvijas – kolēģi , mākslas vēsturnieki, interesenti, un, protams, – arī apmeklētāji no Lietuvas .

Lietuvā notika arī saruna ar mākslinieku.