Iespējams, ka tik uzmanīgi kā aizvadītajā nedēļā, sekojot līdzi upes ūdens līmenim, Daugavu daudzi nav vērojuši nekad. Raidījumā Zaļais vilnis atmiņu stāsts par 30 gadu senu pagātni, par notikumiem saistītiem ar Daugavu, kas bija iemesls tam, lai Latvijā izveidotos revolucionāra situācija, kas mūs aizveda līdz neatkarības atjaunošanai. Kā tas notika, stāsta Dainis Īvāns, Artūrs Snips, Māra Svīre un Arvīds Barševskis.

2016. gada nogalē atzīmēja 30. gadadienu, kopš 1986. gada 17. oktobrī laikrakstā “Literatūra un māksla” tika publicēts Daiņa Īvāna un Artūra Snipa raksts “Par Daugavas likteni domājot”. Pērn 1. decembrī ap 40 cilvēku pulcējās Tautas frontes muzejā, la atminētos šo nozīmīgo notikumu. Runa ir par ieceri celt Daugavpils HES un to, kā šīs ieceres realizāciju izdevās apturēt.

Latvijā ir uzsākts projekts “Dabas skaitīšana”, kura ietvaros piecām sugām tiks izveidots aizsardzības plāns. Viena no tām – roņi. Stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.

Zvejnieku federācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Juris Dančauskis atzīst, ka zvejniekus satrauc roņu aizsardzības plāns, jo pēdējo desmit gadu laikā roņi nodara daudz kaitējuma zvejniekiem.

Par roņu pētniecību un roņu populāciju Baltijas jūrā stāsta Valdis Pilāts, Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts, kurš ar roņu pētniecību nodarbojas jau 40 gadus.