Raidījumā Zaļais vilnis Ingrīda Strazdiņa no biedrības "Zaļā brīvība" vērtē, vai pārtika, ko varam nopirkt veikalā, ir tik tiešām droša. Viņa aicina padomāt par to, kas ir produktos, kuru termiņš ir norādīts teju bezgalīgi ilgs. Vai tiešām šajos produktos vēl ir atlicis kaut kas no piena, vai kādas labas baktērijas. Viņa aicina domāt līdzi par to, ko pērkam un liekam uz galda.

Latvijas valsts zinātniski pētnieciskā institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš stāsta, kāpēc ūdriem tiek izstrādāts aizsardzības plāns. Ūdrs ir aizsargājams dzīvnieks, un sugas aizsardzības plāns jāveido, jo medījot bebrus, kuru skaits tikai pieaug, nevar izvairīties arī no ūdru nogalināšanas.

Savukārt Mārcis Ziņģis no Latvijas zivju audzētāju asociācijas atklāj, ka dīķu saimniekiem ūdrs ir problēma, jo šis dzīvnieks nodara būtiskus zaudējumus zivju audzētājiem. Ir grūti pasargāt dīķus no šī dzīvnieka apmeklējumiem.

Vēl raidījuma veidotāja Anitra Tooma aicina doties dabā un lūkot ne tikai pēc gardām ogām un sēnēm, bet arī mēģināt ieraudzīt dažādus dabas brīnumus un tos nofotografēt. Bildes kopā ar aprakstu viņa mudina ievietot portālā dabasdati.lv, un dažu dienu laikā citi dabas vērotāji jau pateikts, kas tā par sugu. Ik pa laikam tā izdodas pamanīt lieliskus retumus!