Domāju reti kurš iebildīs teiktajam, ka jau kādu laiku Latvijā ļoti populāri ir kļuvuši dažādi maratoni. Bet vai daudzi zina, ka pasaulē ļoti iecienīti ir tā saucamie tehnoloģiju maratoni jeb hakatoni. Viens tāds – veltīts klimata jautājumiem un klimata problēmu risināšanai jau pavisam drīz notiks arī Latvijā. 27. oktobrī Eiropas lielākajās pilsētās un arī Latvijā norisināsies klimata hakatons “Copernicus Climathon 2017”. Tas ir ikgadējs globāla klimata pārmaiņām veltīta iniciatīva, kas rada tūkstošiem jaunu ideju, kas varētu palīdzēt rast novatoriskus risinājumus klimata pārmaiņu izraisītajām problēmām. Par to, kas ir klimata hakatons un kā meklēt risinājumus klimata problēmām maratona cienīgā manierē, raidījumā Zināmais nezināmajā stāsta Vides risinājuma institūta komunikācijas speciāliste Guna Dātava, Pasaules dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs un Vides risinājumu institūta vadošais pētnieks Dainis Jakovels.

Climathon” ir 24 stundu ilgs hakatons, kura laikā starpdisciplināras komandas risina katras pilsētas izvirzītos klimata pārmaiņu izaicinājumus. Hakatonā aicināti piedalīties dažādu jomu pārstāvji - programmētāji, novatori, uzņēmēji, dizaineri, zinātnieki, studenti un citi interesenti, kuru zināšanas un prasmes varētu palīdzēt radīt novatoriskus risinājumus klimata pārmaiņu izraisītajām problēmām. Šogad “Climathon” fokusā ir “Copernicus” Zemes novērošanas satelītu dati ar mērķi aktualizēt to plašās pielietojuma iespējas, tajā skaitā klimata pārmaiņu novērošanai un uzraudzībai.

"Copernicus Climathon" Rīga norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā. Interesenti aicināti pieteikties hakatonam gan individuāli, gan komandās līdz 25. oktobrim, aizpildot pieteikšanās formu Climathon vietnē internetā

Mūsdienīga ēku siltināšana

Par ēku siltināšanas nepieciešamību pēdējā laikā  ir runāts daudz, jo ir jādomā par to, kā iespējami efektīvi var izmantot resursus, kas ir mūsu rīcībā un neļaut siltumenerģijai, kā mēdz teikt – izkūpēt gaisā. Kādi ir jaunākie siltināšanas materiāli, ko rada un arī izmanto tepat Latvijā un cik sarežģīti ir  siltināt tieši vēsturiskās ēkas, stāsta inženierzinātņu doktore, SIA „Ekodoma” valdes locekle Andra Blumberga.