Sveiki un veseli - no Grenlandes pārradušies latviešu ģeogrāfi, kuri tur devās pētīt Grenlandes ledājus. Kādi ir pirmie secinājumi, kādi ir iespaidi par šo ziemeļu zemi un kādus piedzīvojumus ekspedīcijas komandai bija sarūpējusi Grenlande, par to šajā raidījumā Kristaps Lamsters un Jānis Karušs.

5. augusta vakarā no zinātniskās ekspedīcijas Rasela ledājā Grenlandē Latvijā atgriezies Latvijas Universitātes (LU) jauno zinātnieku piecnieks, kas turp devās 20. jūlijā. Ekspedīcija ir ļoti veiksmīga, jo pilnībā izpildīti visi tai izvirzītie uzdevumi. Tagad vairākus mēnešus tiks pētīti ledājā iegūtie paraugi, - informē Latvijas Universitāte.

"Mēs Grenlandē paveicām visu, ko bijām plānojuši izdarīt,” lepns par ekspedīcijas veikumu ir LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (ĢZZF) pētnieks Dr. ģeol. Jānis Karušs. “Izdarījām pat dažas lietas vairāk, nekā plānots. Darbu gaitā sapratām, ka varam paspēt paveikt vēl kaut ko papildus. Viss norisa veiksmīgi.”

LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (ĢZZF) pētnieki:  Dr. ģeol. Jānis Karušs, Dr. ģeol. Māris Krievāns, Dr. ģeol. Kristaps Lamsters, Mg. sc. ing. Agnis Rečs un ģeoloģijas bakalaura studiju programmas students Reinis Pāvils uz Rasela ledāju Grenlandē izlidoja 20. jūlijā, un tā bija latviešu polārpētnieku pirmā zinātniskā ekspedīcija uz Grenlandi, kurā tika pētīti ledāji un apkārtējās vides izmaiņas klimata pārmaiņu kontekstā.