Ir grūti paredzēt, kāda būs dzīve Latvijā pēc vairākiem simtiem gadu - kādi transportlīdzekļi mūs nogādās uz darbu un vai vispār būs jādodas uz darbu, lai nopelnītu iztiku? Vai vēl eksistēs nauda kā taustāms priekšmets un vai finanses, saziņa, drošība, veselība un neskaitāmas citas dzīves jomas netiks kontrolētas, pārraudzītas, padarītas efektīvākas un netaustāmakas ar ierīcēm, par kurām šobrīd vēl nespējam iedomāties? Kamēr robots Sofija pārsteidzis pasauli gan ar tās unikālo un cilvēkam tik saprotamo runas manieri un grimasēm un izpelnījies pat Saūda Arābijas pilsonību, neskaitāmi citi mākslīgā intelekta produkti patiešām atvieglo cilvēku dzīves. Šajā jomā izcelt varam arī Latvijas veikumu, kur pētnieki radījuši gan virtuālos sarunu biedrus, gan sistēmas valsts drošībai un daudz ko citu. Kādas mākslīgā intelekta radītās iespējas jau šobrīd aktīvi izmantojam tepat Latvijā un kāds ir mūsu pašmāju zinātnieku sniegums, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro uzņēmuma "Tilde" pētniecības un izstrādes direktors Raivis Skadiņš un RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras asociētais profesors Agris Ņikitenko.

Ungārijā notika Eiropas inovāciju un tehnoloģiju apbalvošanas pasākums, kur devās arī Zināmais nezināmajā. Ar jaunu navigācijas rīku, kas radīts, lai atvieglotu orientēšanos apkārtējā vidē cilvēkiem ar redzes traucējumiem par navigācijas jostu stāsta Jūlija Vahe (Wache), viņa ir viena no jaunuzņēmuma "FeelSpace" pārstāvēm. Šo jostu nākotnē varētu izmantot arī cilvēki, kuri dodas pārgājienos vai pilsētu ekskursijās - tad acis nav jā piesaista kartei, bet tā vietā var apbrīnot ainavu.

Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieki izstrādā dažādas medicīnas viedierīces. Pētnieki Armands Ancāns un Modris Greitāns stāsta par galvas apsēju, kas ir alternatīvs variants datora kursora vadīšanai, un par ierīci cilvēkiem ar muguras problēmām, tajā iestrādāti sensori, kas jūt, ka cilvēks ieņēmis nepareizu muguras pozu, kā arī skaidro, kā sadarbībā ar ārstiem top šādu un līdzīgu ierīču idejas.