Raidījumā 21. gadsimta latvietis interesējamies par nodokļu jautājumiem, kas ir aktuāli ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem – vai ir godīgi aplikt ar dubulto nodokli tās pensijas, kuras iegūtas darbā ārpus Latvijas?

Jānis no Northamptonas mums raksts: "Man līdz Lielbritānijas pensijai vēl ir deviņi gadi, bet pensiju jautājums mani ļoti satrauc. Mēs maksājam visus nodokļus ārzemēs, sūtam un tērējam gandrīz pusmiljardu eiro katru gadu Latvijā, nomaksājam par to apgrozījuma nodokli, un par to tagad tāda necieņa pret mums! Mēs tērējam Latvijā miljonus eiro un iemaksājam 21% apgrozījuma nodokli. Mēs maksājam mūsu mītnes zemēs nodokļus, ko Latvija saņem atpakaļ no ES. Kāpēc mums par to, ka mēs godīgi maksājam nodokļus, tiek uzlikts vēl viens nodoklis? Iznāk nodoklis par to, ka maksājam nodokļus!"

Šoreiz raidījumā diskutēsim par nodokļu jautājumiem, kas ir aktuāli, gan Latvijā, gan ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem – vai ir godīgi aplikt ar dubulto nodokli tās pensijas, kuras iegūtas darbā ārpus Latvijas? Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji šonedēļ tikušies ar deputātiem Saeimas komisijas sēdē, lai liktu priekšā savus argumentus, kālab minēto pensiju aplikšana ar dubulto nodokli, esot negodīga un neveicināšot reemigrācijas procesu. Finanšu ministrijas pārstāvju pretarguments, ka valsts nedrīkst noteikt nevienlīdzīgu nodokļu politiku pret Latvijas un ārvalstu pensionāriem Latvijā. Viens likums viena taisnība visiem.