Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Ivo Krumholcs, raidījuma "Lieliskais piecinieks" veidotājs un vadītājs:

 

"Viss sākās ar to, ka mans draugs, tagad politiķis, vēlējās studēt ārzemēs un mācījās angļu valodu. Un, lai labāk apgūtu to anglisko vidi, viņš klausījās BBC. Viņiem ir programma, vēl tagad eksistē, – “Brain of Britain”. Tā ir erudīcijas spēle, kur beigās noskaidrojās gudrākais Apvienotajā Karalistē.

Mēs uzrakstījām vēstuli uz BBC, lai mums atļauj kaut ko tādu taisīt šeit, Latvijā.

Atnāca vēstule no BBC, tur tā un tā, mums nav nekādu pretenziju – taisiet raidījumu, jums pēc kaut kāda laika būs problēmas ar to, ka jums varbūt būs grūti izdomāt jautājumus. Vēstule mums ir, aizgājām pie direktora:

“O, mums tiešām nekā tāda nav, taisām tādu raidījumu!”

Tas bijam kaut kādā 1992. gada novembrī. Uzreiz jau nākamajā dienā mums bija katram savs rakstāmgalds, katram savs telefons. Tā kā mēs domājām, tas sākuma princips bija tāds pats kā Apvienotajā Karalistē, tad mums bija arī sākumā bija no Rīgas, no Vidzemes, Zemgales, Latgales un Kurzemes pa vienam, lai beigās finālā tiktos. Tā kā tie ir pieci dalībnieki, tad nosaucām par “Lielisko piecinieku”. Vismaz divi cilvēki ir no otrās sezonas, respektīvi, tas ir no 1993. gada, kas spēlē. Viens no viņiem iepriekšējā sezonā kļuva pirmo reizi par uzvarētāju.

Radio ir tāds latviešu valodas bastions.

Ja nebūs to, kuriem ir tā latviešu valoda izkopta un kur pareizi runā… Jo, atnākot strādāt uz radio, likās, ka es runāju latviski normāli, viss ir kārtībā. Atnācu uz radio, it kā visur uzstājies, tu secināji, ka tu nemāki runāt, ka tu neizrunā burtus, tu švepsti un vēl kaut kā. Latvijas Radio ir viens no tiem, kas saglabā to valodu tādu, kādai tai ir jābūt."