Apritot diviem gadiem, kopš Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā, 24. februārī, plkst. 12.00 radio stacijas, televīzijas kanāli un elektroniskie mediji visā Latvijā vienosies kopīgā akcijā, vienlaicīgi atskaņojot Ukrainas valsts himnu. Sabiedrisko mediju – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv – aicinājumam atsaukušies teju 70 mediji visā Latvijā.

Jau pērn ar vienlaicīgu Ukrainas himnas atskaņošanu visā Latvijas mediju telpā Latvijas elektroniskie mediji parādīja atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas iebrukumu. Kopīgās akcijas mērķis ir paust skaidru Latvijas mediju un sabiedrības atbalstu Ukrainai un atgādināt Latvijas un pasaules sabiedrībai, ka pie kara šausmām nedrīkst pierast.

„Latvijas mediji ir ļoti atšķirīgi un savstarpēji konkurējoši. Mani no sirds iepriecina, ka atbalsts Ukrainai vieno tik daudzus no mums – gan lielus, gan mazus mediju uzņēmumus. Ceru, ka tas spēks, ko radīs Ukrainas himnas atskaņošana vienlaicīgi teju visās Latvijas radiostacijās, televīzijas kanālos un interneta medijos, cauri kilometru tūkstošiem nonāks gan pie Ukraiņu karavīriem frontē, gan kara un ziemas nogurdinātajiem parastajiem iedzīvotājiem un viņus spēcinās,” atbalstu pauž Latvijas Radio galvenā redaktore Anita Brauna.

Latvijas mediji atskaņos Ukrainas valsts himnas pilno versiju. Himnā dzirdamo dzejoli 1862. gadā, nacionālās apziņas uzplaukuma laikā, uzrakstīja Pāvels Čubinskis. Mūziku gadu vēlāk sakomponēja Mihails Verbickis. Par himnu šī dziesma kļuva 1917. gadā, pēc Krievijas impērijas sabrukuma. Īsajā pirmās Ukrainas brīvvalsts laikā figurēja arī vairākas citas himnu versijas, bet pašreizējais tās variants tika atkal pasludināts par Ukrainas himnu 1991. gadā, pēc PSRS sabrukuma. Ukrainas valsts himnu izpilda ukraiņu grupa „Тінь Сонця” („Saules ēna”); viņi paši savu mūzikas virzienu dēvē par „kazaku roku”.