Analizējam vēlēšanu provizoriskos rezultātus. Studijā politologs, sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis, žurnāla “IR” galvenā redaktore Nellija Ločmele, “Providus” asociētais pētnieks Valts Kalniņš.

"Uz aptauju datiem skatos piesardzīgi, jo 30% no aptaujātajiem nav nemaz atklājuši, par ko viņi balsoja," bilst Nellija Ločmele.

"Man ir aizdomas, ka šie dati ir ar tādu nelielu nobīdi tieši uz lielajām pilsētām. Pēc šiem datiem es koalīciju nesāktu veidot," atzīst Filips Rajevskis.

Sazināmies ar Danielu Pavļutu no apvienības “Attīstība /Par!”, Edgaru Tavaru no Zaļo un zemnieku savienības, Edvīnu Šņori no Nacionālās apvienības, Juri Jurašu no Jaunas konservatīvās partijas, Andreju Klementjevu no “Saskaņas”.

52,3% balsstiesīgo piedalījušies 13.Saeimas vēlēšanās.

Vēlētāju aptauja pie 13. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem, iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% slieksni ir pārvarējušas septiņas partijas.

Informācijas aģentūras LETA, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas, Rīgas Stradiņa universitātes un pētījumu centra SKDS veiktās vēlētāju aptaujas dati liecina, ka visā Latvijā procentuāli visvairāk balsu saņēmusi partija „Saskaņa” – 19,4%, otrajā vietā ar 13,4% ir „Attīstībai/Par!”, 12,6% Nacionālajai apvienībai VL-TB/LNNK, 12,4% - Jaunajai konservatīvajai partijai, 11,5% - KPV LV, 9,7% - Zaļo un zemnieku savienībai un 6,9% Jaunajai Vienotībai.

Pārējās partijas, kā liecina šī aptauja, saņēmušas mazāk par iekļūšanai Saeimā nepieciešamajiem 5%.

Par aptaujas norisi stāsta Pēteris Zirnis no ziņu aģentūras LETA.

Tālis Eipurs iepazīstina ar cilvēku domām, kas par vēlēšanām izteiktas sociālā vietnē “Twitter”.