Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Māris Lācis, Latvijas Radio skaņu ierakstu inženieris:

 

"Jebkurš latvietis, kurš darbojas mūzikas lauciņā uzreiz, protams, atsaucās uz Maestro: “Es esmu strādājis ar Maestro!” Es arī esmu ar viņu strādājis un ļoti pat daudz.

Laika gaitā pienākumi ir mainījušies, bet pamatā es daru to darbu, kuru es sāku veikt tad, kad mani uzaicināja uz Latvijas Radio. Tas lielākais darba apjoms ir strādāt kā skaņu ierakstu inženierim šlāgermūzikas ierakstos. Es strādāju ierakstos gan kā skaņu inženieris, gan kā skaņu režisors.

Visus deviņdesmitos gadus mums bija ļoti liels darba apjoms. Mēs rakstījām šlāgermūziku. Mēs rakstījām Dzeguzīti. Mēs rakstījām aktierus. Latvijas Radio uz kādu laiku kļuva par mūzikas izdevēju. Šobrīd mēs esam mūzikas ierakstītāji, bet mēs neesam mūzikas izdevēji.

Tas, kas man vislabāk patīk, tas ir šajā radošajā ziņā.

Strādājot kā skaņu režisoram, tā ir mākslas profesija, kur ar tehniskiem līdzekļiem tiek radīts mākslas produkts, kuram nav rāmju."