Dodamies uz Folklenda salām jeb kā spāņi tās dēvē - Malvīnu salām un abi nosaukumi ir arī starptautiski atzīti. Tās atrodas nepilnus 500 km no Argentīnas krastiem. Folklenda salas ir arhipelāgs, ko veido divas lielas salas un 776 mazas saliņas.

Pirmo reizi šajās salās cilvēki ieradās tikai ap 1700. gadu, tās ir nosauktas Folklendas vikonta vārda, kurš tolaik sponsorēja britu ekspedīcijas. Kopš tā laika Folklenda salas bijušas daudzu saimnieku rokās, gan franču, gan spāņu, gan argentīniešu, gan arī britu.

Kopš 1833.gada suverēnā pārvalde pārsalā ir Lielbritānijai. Mūsdienu oficālais statuss salām ir Apvienotās Karalistes aizjūras kolonija. Tā ir viena no 14 britu kolonijām.

2013.gadā Folklenda salās notika referendums, kurā iedzīvotāji balsoja par palikšanu Apvienotās Karalistes aizjūras kolonijas statusā. Pret nobalsoja 3 cilvēki!

Bet jau 24.septembrī Folklenda salās notiks referendums ar mērķi padarīt salas par vienotu balsošanas apgabalu, šobrīd tādi ir divi - Stenlija un Kempa, un ir izveidojusies situācija, ka likumdošanas asamblejā piecas ir Stenlijai. Kopumā šajā asamblejā gan ir tikai 11 deputāti, no kuriem tikai astoņiem ir balstiesības. Šī būs jau trešā reize, kopš par šo jautājumu tiek rīkots refendums.

Folklenda salu karš

1982.gadā starp Argentīnu un Apvienoto Karalisti norisinājās Folklendu salu karš. Tas iiga 74 dienas. Abas puses to izmantoja iekšpolitisko mērķu sasniegšanai un partiju popularitātes celšanai. konflikts sākās ar to, ka Argentīnas militārā hunta savas popularitātes veicināšanai iebruka Folklenda salās, un viens no mērķiem it kā bija novērst uzmanību no valstī pieaugošajām ekonomiskajām problēmām. Tāpat Argentīnas militārā huntas vadība cerēja, ka briti nereaģēs uz šo notikumu. Karu neviena no karojošām valstīm oficiāli nebija pieteikušas, bet Folklenda salas kļuva par kara zonu. Karā dzīvību zaudēja 649 Argentīnas karavīri un 255 britu karavīri, kā arī trīs salu civiliedzīvotāji. Lielbritānijas konservatīvai valdībai un toreizējai premjerminisrei Mārgaretai Tečerei uzvara karā bja nozīmīgs mirklis.

Viedokli par Folklenda salām un arī karu izsaka Imants Lieģis, bijušais Saeimas deputāts un aizsardzības ministrs, Latvijas vēstnieks vairākās valstīs. Viņš ir dzimis Lielbritānijā un Folklenda kara laikā tur dzīvojis.