Dodamies uz Āfriku - uz Marokas Karalisti. Runājam par to, kāda ir politiskā un ekonomiskā situācija valstī, kurai tūrisms ir otra svarīgākā nozare.

Lai arī visa Ziemeļāfrika, kur arī atrodas Maroka, ir reģions, kur valstīm raksturīga iekšējā politiskā nestabilitāte vai teroristu uzbrukumi, kas var radīti nevēlēšanos doties uz konkrēto valsti, vienlaicīgi tas ir arī vilinošs reģions no tūrisma viedokļa. Tas ir viens no senāk apdzīvotiem reģioniem pasaulē, vilina senā kultūra un neparasti dabasskati.

Marokas ekonomika ir viena no attīstītākajām Ziemeļāfrikā. Lielākās industrijas ir lauksaimniecība un tūrisms, bet Maroka ir arī trešais lielākais fosfāta ražotājs pasaulē aiz ASV un Ķīnas, kā arī attīstīta ir tekstilrūpniecība un piedalās auto ražošanā. Pēdējā laikā Maroka ir investējusi ostu attīstībā, cenšoties kļūt par tranzīta valsti.

Apmēram trešdaļa tūristu, kas apmeklē Maroku, ir paši marokāņi, kas dzīvo ārvalstīs.

Kopš 1999.gada, kad valstī pie varas nāca karalis Muhameds VI ir centieni veicināt ekonomiku un mazināt inflāciju, bet arvien valstī ir augsts bezdarba līmenis jauniešu vidū.

Marokas politisko un ekonomisko situāciju un tūrisma industrijas nozīmi valstī vērtē Latvijas Universitātes asociētais profesors Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošais pētnieks doktors Toms Rostoks.

Vidēji rēķina, ka Marokā ik gadu vidēji ierodas ap 10 miljonu tūristu, lielākoties spāņi, franči un itālieši. Interesanti, ka uz Maroku daudzi brauc slēpot.

Savukārt Eiropas Savienība veido 3/4 investīciju Marokā.

Bet vēl kāds interesants fakts par Maroku. Šajā valstī atrodas visvecākā universitāte pasaulē, kas arvien aktīvi darbojas. Tā ir Karavīnas universitāte, kas dibināta 859. gadā un to izveidoja sieviete - bagāta tirgotāja meita Fatima bint Muhammad Al-Fihriya Al-Qurashiya.