Laiks, kad katras pilsētas kultūras namam bija savs estrādes ansamblis, kas priecēja ar koncertiem un dzīvo mūziku deju vakaros, jau sen aiz kalniem, jo nav nepieciešamības pēc oficiāla saimnieka, kā tas bija padomju gados. Arī aparatūrai veiksmīgiem mūziķiem izdodas sakrāt naudu. Turklāt steidzīgajā laikmetā ļaudīm vairs nav tik lielas intereses un vēlēšanās savu brīvo laiku pavadīt muzicējot – pašdarbības estrādes ansambļi un orķestri par savu milzu darbu nesaņēma tikpat kā neko, ja arī izdevās noformēties darbā kultūras namā, tad algas bija niecīgas, bet koncertu slodze – pamatīga.

Ne katrai grupai izdevās iekļūt latviešu estrādes zvaigžņu statusā un cīnīties Mikrofona dziesmu aptaujā, daži pat netika pie ierakstiem studijā, jo tādas padomju gados bija tikai divas – Vissavienības firmas "Melodija" studija vai arī radio. Tā notika arī ar Ogres kultūras nama ansambli "Metronoms", no kura apjomīgā repertuāra ieskaņots ducis dziesmu, kaut kolektīvs darbojās 30 gadus.

1958. gadā muzicēt un dziedāt gribētājus Ogrē kopā saaicināja Voldemārs Putniņš, savukārt pēdējais ansambļa "Metronoms" vadītājs bija Aivars Lūsis, un par šī leģendārā ansambļa gaitām stāsts raidījumā.