Vēl joprojām, redzot sev zem kājām kādu kukainīti, prātā nāk dziesmas vārdi „Tu tikai skudru nesamin” – tā tālajā 1981. gadā dziedāja grupa „Dālderi”. Togad baušķenieku dziesma „Dzeltenie aizkari” ar dzejnieces Skaidrītes Kaldupes dzeju ierindojās 15. vietā populārajā „Mikrofona” aptaujā, un tās noslēguma koncertā pirmoreiz visi Latvijas mūzikas mīļotāji ieraudzīja šo dzīvespriecīgo jauniešu ansambli, kas jau bija izslavēts Bauskas apkaimē.

Tieši kurš izdomāja ansamblim nosaukumu „Dālderi”, neviens no dalībniekiem neatceras, katrā ziņā runa nav bijusi par naudu, bet par vērtību un vērtībām kā tādām. Ar laiku, iespējams, mūziķiem radās pārdomas, ka viņi būtu varējuši atrast kādu romantiskāku vārdu, jo allaž tika salīdzināti ar veco laiku naudas vienību, kas sen izgājusi no aprites. Taču nosaukums bija īss un parocīgs, turklāt rubļu un kapeiku laikā vārds „Dālderi” izklausījās mazliet eksotiski, kā arī atsauca atmiņā jau sensenos laikos bērnu spēlēto rotaļu: „Še tev zelta dālderis, nesaki ne "jā", ne "nē", ne " balts ", ne " melns ".

Rotaļīga, sirsnīga, cilvēcīgi silta un reizē mūsdienīgi roķīga izklausījās arī baušķenieku mūzika, kas nav pagaisusi no savu klausītāju atmiņas, kaut ansamblis dibināts jau tālajā 1979. gadā. Daudzas „Dālderu” dziesmas turpina skanēt joprojām, gan radiostacijās, gan grupas „Dakota” repertuārā, jo tās līderis, Edvīns Zariņš ir viens no „Dālderu” dibinātājiem.