No ceturtā līdz sestajam aprīlim Rīgā notiek Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage", kas dibināts 2004. gadā. Visu šo gadu laikā konkurss ir kalpojis par unikālu iespēju jauniem māksliniekiem no visas pasaules skaļi pieteikt sevi ekspertu un plašās publikas priekšā - tas tā kā nebūtu pārsteigums.

Bet noteikti īsts pārsteigums labas mūzikas cienītājiem būs koncerts, kas paredzēts konkursa noslēgumā. Kinoteātrī "Splendid Palace" šovakar uzstāsies portugāļu džeza dziedātāja Marija Žoao, kas, pateicoties unikālajam izpildījuma stilam, kļuvusi par ikonu improvizācijas mūzikas pasaulē.

Marijas Žoao izcilās balss spējas un sinhronā interpretācijas intensitāte ir guvusi starptautisku atzinību, pelnīti ļaujot dziedātāju dēvēt par vienu no labākajām izpildītājām pasaulē. Māksliniece nepārtraukti attīstās un pārsteidz - viņas izpildījumā saklausāmas ne tikai džeza un improvizācijas, bet arī avangarda un tautas mūzikas ietekmes.

Dejas ar balsi - tas ir dziedātājas raksturojošākais portrets.

Kādas konkrētas tautas kultūru var vislabāk izprast, klausoties tās mūziku: Mūziķis to mācās nemitīgi. Mūzika atspoguļo mūsu dzīves vietu, pieredzi un dzimto valodu - visu to, kas mēs esam, - tā saka Marija.

Katrā portugāļu dziedātājas kustībā un žestā jūtams Vidusjūras temperaments, un pati Marija to nenoliedz un atjoko, ka tieši haoss ir tas, kas vislabāk raksturo viņas ikdienas dzīvi - tikai vajadzētu atzīmēt, ka tas ir ļoti labi organizēts haoss.