Latvijā gatavojas ražot munīciju. Jau tuvākajā laikā Aizsardzības ministrija plāno noslēgt pirmo stratēģiskās partnerības līgumu ar uzņēmējiem. Ražotāju vārdus ministrija vēl gan neatklāj. Pēdējos gados Latvijā palielinās to uzņēmumu skaits, kas ražo preces un sniedz pakalpojumus aizsardzības industrijai.

Latvijas Drošības un aizsardzības industrijas federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle stāsta, ka munīcijas ražošanai Latvijā ir sena vēsture.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks skaidro, ka stratēģiskās partnerības veidošanu ar Latvijas ražotājiem paredz arī Valsts aizsardzības koncepcija. Lai ražotu stratēģiski nozīmīgas preces, uzņēmējiem no Aizsardzības ministrijas jāsaņem licence vai militārā ražotāja sertifikāts.

Latvijas Drošības un aizsardzības industrijas federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle stāsta, ka Latvijā ir daudzi uzņēmumi, kas līdz šim ražojuši produktus gan civilām vajadzībām, gan aizsardzībai. Tagad šie uzņēmumi gatavi sevi pozicionēt kā ražotājus militārajām vajadzībām.

2. oktobrī Ādažos notiks aizsardzības nozares Industrijas diena. Tajā Ādažu militārajā bāzē Latvijas ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem būs unikāla iespēja parādīt armijai un arī sabiedroto valstu armiju pārstāvjiem savus produktus un pakalpojumus, kas tiek izstrādāti tieši armijas vajadzībām.

Latvijā šobrīd reģistrēti 52 komersanti, kuriem izsniegta licence komercdarbībai ar stratēģiskas nozīmes precēm un trīs militārie ražotāji. Latvijā top individuālais ekipējums, bezpilota lidaparātu sistēmas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produkti, kā arī aizsardzības jomai paredzētas ieroču sistēmu komponentes un iekārtas munīcijas sastāvdaļu ražošanai.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.