Nākamajā gadā stāsies spēkā grozījumi vairākos likumos, kas ierobežos nelicencēto interneta azartspēļu rīkotājus. Decembrī testa režīmā, bet no nākamā gada 1. janvāra bankas atteiks maksājumus nelicencēto azartspēļu spēlētājiem, bet gada beigās informāciju par nelegālo spēļu dalībniekiem apkopos un vērtēs arī Valsts ieņēmumu dienests.

Finanšu ministrijas pārstāve Olga Bogdānova stāsta, ka Latvijā no kopējā azartspēļu organizētāju skaita 38% ir nelegālie interneta azartspēļu rīkotāji. To tirgus daļa novērtēta 33 miljonu eiro apmērā. Pieņemot grozījumus Elektronisko sakaru likumā, Azartspēļu un izložu likumā, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā, no nākamā gada 1. janvāra tiks stingrāk ierobežoti nelicencētie interneta azartspēļu rīkotāji.

Finanšu nozares asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars stāsta, ka no 1. janvāra bankas bloķēs maksājumus par piedalīšanos nelicencētās interneta azartspēlēs. Testa režīmā bankas bloķēšanu uzsāks jau decembrī.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne stāsta, ka nelegālo interneta azartspēļu bloķēšana tiek veikta jau no 2014. gada. Bet slēgto vietņu vietā arvien uzrodas jaunas. Darbs gan nav palicis bez rezultāta – ja 2018. gadā legālie ieņēmumi no azartspēlēm, ko apliek ar nodokļiem, bija 41 miljons eiro, tad šogad ienākumi varētu sasniegt 54 miljonus. Vienlaikus Azartspēļu un izložu likumā ietvertas stingras prasības patērētāju aizsardzībai.

Interneta azartspēles Latvijā nav aizliegtas. Kopējie azartspēļu un izložu nodokļu un nodevu ieņēmumi valsts budžetā pērn bija 39 miljoni eiro, par 8 miljoniem vairāk nekā gadu iepriekš. Ar licencētajiem azartspēļu rīkotājiem var iepazīties Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas mājas lapā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.