Pērn Latvijā samazinājies viltoto eiro banknošu skaits. Kā liecina Latvijas Bankas dati, viltojumu skaits samazinājies par 24%. Eiro banknošu viltojumu skaits samazinājies arī eiro zonā. Kā rīkoties, ja rodas aizdomas, ka jūsu rīcībā nonākusi viltota nauda un kādas ir eiro drošības un pretviltošanas pazīmes.

Statistikas dati liecina, ka Eiropas Savienībā šobrīd apgrozībā ir 22 miljardi eiro banknošu ar kopējo vērtību 1,2 triljoni eiro. Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pārstāvis Kristaps Kalniņš stāsta, ka pērn Latvijā viltotu eiro banknošu skaits Latvijā samazinājies.

Latvijas Bankas naudas tehnoloģijas daļas vadītājs Aleksandrs Antiņš atgādina trīs pamatlietas, kā pārliecināties par naudas drošību un pretviltošanas pazīmēm – paskaties, pagrozi, patausti.

Latvijā izplatītākais viltojums ir pirmās sērijas jeb vecā parauga 50 eiro banknote.

Valsts policijas pārstāvis Kristaps Kalniņš arī skaidro, kā rīkoties, ja rodas aizdomas, ka nauda ir viltota.

Ja ir aizdomas, ka jūsu rīcībā nonākusi viltota nauda, varat doties arī uz Latvijas Bankas filiāli Rīgā, Valdemāra ielā 1B. Plānots, ka maija beigās apgrozībā nonāks otrās sērijas 100 un 200 eiro jaunā parauga banknotes, bet 500 eiro banknotes pamazām tiks izņemtas no apgrozības.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.