Cik bieži Latvijas iedzīvotāji ceļo ārpus Latvijas, cik garus un cik tālus ceļojumus izvēlas? Joprojām iecienīti ir gan vienas dienas ceļojumi, gan grupu ceļojumi ar autobusu, bet visiecienītākā atpūta visu gadu ir dienvidu zemju kūrortos.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, pēdējos gados ceļošanas tendences būtiski nemainās. 2017. gadā vienas dienas izbraukumos ārpus Latvijas devās 790 000 Latvijas iedzīvotāju, ceļojumā uz vairākām dienām devās 1 265 000 iedzīvotāju. Latvijas tūrisma aģentu asociācijas ALTA prezidente un ceļojumu aģentūras “Vanilla Travel” vadītāja Inga Kavaca stāsta, ka Latvijas iedzīvotāji izvēlas gan tālus, gan tuvus galamērķus.

“Ozolciems Tūre” grupas vadītāja Iveta Pumpura stāsta, ka uzņēmums strādā vairāk nekā 20 gadus, izveidojies savs klientu loks. Jaunieši labprātāk ceļo ar lidmašīnām, bet joprojām populāri ir arī braucieni ar autobusiem, ceļo darba kolektīvi.

Inga Kavaca stāsta, ka asociācijā šobrīd apvienojušies 60 uzņēmumi, bet kopumā Latvijā darbojas ap 400 dažādi tūrisma uzņēmumi. Ik pa brīdim kāda tūrisma firma piedzīvo arī maksātnespēju, bet no šī gada jūlija tūrisma firmas tiks licencētas. Licencēto tūrisma firmu saraksts tiks publicēts Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājas lapā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.