Šogad martā noslēgsies Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts „Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”. Projekta mērķis ir izveidot Biznesa Mentoru tīklu, kas turpmākos piecus gadus sniegs atbalstu jaunajiem uzņēmējiem, piedāvājot bezmaksas mentoru konsultācijas.

Mentorings daudzās pasaules valstīs tiek izmantots kā biznesa izaugsmes instruments. Mentori ir pieredzējuši uzņēmēji un savas jomas profesionāļi, kas bez maksas dalās savā pieredzē un zināšanās ar jaunajiem uzņēmējiem. Latvijā mentoringa kustību uzsāka biedrība „Līdere”, tās mērķauditorija gan bija sievietes. Biznesa Mentoru tīkla koordinatore Inita Krivašonoka no Latvijas lauku konsultāciju centra stāsta, ka divu gadu laikā mentoringa mācībās piedalījušies 100 uzņēmēji un lauksaimnieki no Latvijas.

Viens no uzņēmējiem, kas piedalījās mentoru mācībās, ir Māris Šņickovskis no Jelgavas novada Elejas pagasta z/s „Klīves’. Viņš kopā ar tēvu 15 ha izveidojis augļu dārzu, nodarbojas ar mājražošanu un biškopību.

Biznesa Mentoru tīkla koordinatore Inita Krivašonoka stāsta – lai arī Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts noslēdzas martā, mērķis ir mentoru kustību turpināt vismaz piecus gadus.

Jaunie uzņēmēji sadarbībai ar mentoru var pieteikties Latvijas lauku konsultāciju centra mājas lapā llkc.lv, sadaļā Projekti. Tur atrodas pieteikšanās anketa. Dalība mentoringa programmā ir bez maksas.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.