Ja līdz Covid krīzei Rīgā īres tirgū pieprasījums pārsniedza piedāvājumu, tad tagad situācija ir mainījusies. Nav tūristu, samazinājies ārvalstu studentu skaits, tomēr vidējās īres cenas galvaspilsētā nav būtiski samazinājušās. Rīgā un tās apkārtnē palielinājies pieprasījums pēc nelielu dzīvokļu un privātmāju īres.

Covid-19 krīze visvairāk ietekmēja to īres tirgus segmentu, kas īstermiņā tika izīrēts tūristiem, stāsta sertificēta nekustamo īpašumu aģente Kristīne Dubane.

“Latio” nekustamo īpašumu darījumu vadītāja Dace Krieva vērtē, ka Covid pandēmija īres tirgu ietekmējusi maz.

Lai gan martā un aprīlī dzīvokļu izīrētāji cenas pazemināja, tagad tās atgriezušās iepriekšējā līmenī. “Arco Real Estate” īres nodaļas vadītājs Edgars Dargis stāsta, ka šobrīd īres cenas par dārgākiem dzīvokļiem samazinājušās par apmēram 10%.

Tomēr kopumā dzīvokļu īres cenas Rīgā nesamazinās. Lai noīrētu vienistabas dzīvokli, jārēķinās, ka par dzīvokli bez ērtībām ar labierīcībām kāpņu telpā būs jāmaksā 150 eiro mēnesī, par izremontētu dzīvokli mikrorajonā - no 200 līdz 300 eiro, protams, plus komunālie maksājumi. Īres tirgu ietekmē arī viesstrādnieku skaits. Šobrīd uz Latviju uzņēmumus gatavojas pārcelt baltkrievu uzņēmēji. Sertificēta nekustamo īpašumu aģente Kristīne Dubane uzskata, ka baltkrievi varētu aizvietot īstermiņa tūrisma plūsmu.

Šobrīd Saeima skata izmaiņas Dzīvojamo telpu īres likumā. Likumdošanas sakārtošana un izīrētāju un īrnieku tiesību un pienākumu definēšana pozitīvi ietekmēs arī īres tirgu.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.