Uzņēmējiem Latvijā bieži vien ir labas idejas, bet to realizēšanai trūkst zināšanu vai finanšu līdzekļu. Iespējams, ka viņiem noderēs jaunā platforma „Emporium”, kur jau no 1. novembra virtuāli varēs satikties ar Eiropā un pasaulē vadošajām tehnoloģiju kompānijām, lai sadarbotos pētījumu veikšanā un dažādu produktu attīstīšanā.

Jau četrus gadus Latvijā notiek 5G ekosistēmas forums, kura mērķis ir veicināt 5G jeb piektās mobilo sakaru standartu vai tā dēvētā lietu interneta tehnoloģiju attīstību. „5G Techritory” programmu vadītājs Neils Kalniņš skaidro, ka 5G tehnoloģijas Latvijā ir pieejamas un to iespējas ir jāizmanto, tāpēc arī tiek veidota platforma angļu valodā. Dalība tajā būs bezmaksas.

LIAA Tehnoloģiju departamenta vadošais eksperts Andrejs Berdņikovs vērtē, ka šobrīd 5G internetu vairāk izmanto telekomunikāciju un lielie uzņēmumi, kā arī pētniecības organizācijas, bet nākotnē to plaši izmantos arī mazie un vidējie uzņēmumi.

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš stāsta, ka arī viņa vadītās fakultātes pētnieki reģistrējušies platformā Emporium, jo sadarbības partneru atrašana ir ļoti svarīgs aspekts, īpaši pandēmijas laikā.

Tātad līdz 1. novembrim uzņēmēji un pētnieki var reģistrēties platformā "Emporium" un, tā kā darbība noritēs digitālajā vidē, pieteikumus un datus pārbaudīs IT klastera darbinieki, skaidro „5G Techritory” programmu vadītājs Neils Kalniņš.

Virtuālajā platformā "Emporium" darbosies tādi uzņēmumi kā "Nokia","Microsoft", "LMT" un "Elektroniskie sakari". Tā kā nākamajā Eiropas Savienības plānošanas periodā būs pieejami daudzi finanšu instrumenti, ko piešķirs stratēģiskiem konsorcijiem, kur darbojas dažādu nozaru uzņēmumi no dažādām valstīm, tad platforma būs vieta, kur satikt nākamos sadarbības partnerus.