Aptauja liecina – uzņēmēji pozitīvi vērtē nodokļu reformu. Uzreiz gan jāpiebilst, ka uzņēmēji pozitīvi novērtējuši nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību, bet joprojām negatīvi vērtē nodokļu likmes. Palielinās arī atšķirības starp to, kā jūtas lieli, mazi un mikrouzņēmumi.

Banka „Citadele” un SKDS regulāri veic uzņēmēju aptaujas. Pirmo reizi „Citadele Index” vēsturē uzņēmējiem ir pozitīvs vērtējums par nodokļiem. Bankas „Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš uzsver, ka būtiski uzlabojies uzņēmēju vērtējums par nodokļu administrēšanu un iekasēšanu.

Visnegatīvāk uzņēmēji joprojām vērtē nodokļu likmes – 60% uzskata, ka likmes ir pārāk lielas.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle Katrīna Zariņa stāsta, ka uzņēmējus joprojām neapmierina darbaspēka nodokļu likmes.

Ekonomists Mārtiņš Āboliņš norāda, ka negatīva iezīme ir fakts, ka pieaug plaisa starp to, kā savu nākotni vērtē lieli un mazi uzņēmumi. Ja lielie jūtas samērā komfortabli, tad mazajos uzņēmumos palielinās pesimisms.

Katrīna Zariņa stāsta, ka pozitīvi savu nākotni vērtē start-up jeb uz tehnoloģijām orientētie strauji augošie uzņēmumi, kam pieejami daudzi finanšu resursi, bet pavisam cita situācija ir tā dēvētajos dzīvesstila uzņēmumos.

Līdzīgi kā citur Eiropā, no visiem Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem aptuveni 94% ir tieši mikro un mazie uzņēmumi. Likumdošanai jābūt tādai, lai var izdzīvot gan lieli, gan mazi uzņēmēji.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.