Vakanču tirgus ir viena no iespējām, kur darba ņēmēji un darba devēji klātienē satiekas. Regulāri šādus pasākumus organizē Nodarbinātības valsts aģentūra. Tikko vakanču gadatirgus notika Liepājā, bet turpināsies arī citās Latvijas pilsētās - Daugavpilī, Rēzeknē un citviet. Darba ņēmējus galvenokārt interesē ne tikai konkrētās jomas darbs, bet arī atalgojums, sociālās garantijas un to, vai netiek maksātas tā saucamās aplokšņu algas. Situācijas un arī cilvēku vajadzības ir dažādas.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles uzskaitē visvairāk darba devēju reģistrēto aktuālo brīvo darba vietu ir šādās profesijās – kravas automobiļa vadītājs, zivju apstrādātājs, būvstrādnieks, metāla izstrādājumu montētājs, bruģētājs, ceļa būves palīgstrādnieks, santehniķis, namdaris, flīzētājs, kūdras ieguves palīgstrādnieks, pavārs un tā varētu turpināt. Liepājā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotajās Kurzemes uzņēmēju dienās, izveidots arī vakanču gadatirgus.

NVA pārstāvis, konsultants EURES jautājumos Andris Segliņš norāda, ka darba meklētām ir svarīgi vairāki aspekti – “protams, tas ir atalgojums arī darba devēja reputācija, atrašanās vieta, lai varētu tur nokļūt, jo arī tie ir izdevumi. Svarīgas ir cilvēka prasmes, kvalifikācija, lai viņš ir atbilstošs vakancei.”

Kā iespēju atrast darbu, vai saprast, kas viņu varētu interesēt, vakanču gadatirgu apmeklē Normunds. Vīrietis ir pirmspensijas vecumā ir gatavs kaut ko savā dzīvē mainīt.

Vakanču gadatirgū ar darba ņēmējus uzrunā Liepājas Reģionālās slimnīca, kas piedāvā vairākas vakances – māsa, māsu palīgs, sanitārs un palīgstrādnieks. Interesentu netrūkst, stāsta personāla vadītāja Linita Šuba.

Viena no uzrunātājām sievietēm skaidro savus principus, pēc kuriem viņa izvēlētos darba devēju un vietu, kur strādāt. Savukārt Artūrs izvēlējies strādāt ārpus Latvijas un šobrīd darbu Latvijā nemeklē. Viņš stāsta par to, kas viņam ir svarīgs izvēloties darba vietu.

Vakanču gadatirgū NVA Liepājā piedāvāja 600 brīvās darba vietas. Vakanču gadatirgi turpināsies arī citās Latvijas vietās. Nākamais paredzēts Jelgavā 26. aprīlī.