Šobrīd jau var pārliecināties par salnu nodarītajiem postījumiem, spriež zemnieku saimniecības „Mucenieki” īpašniece Ligita Rezgale. Nosalušas gan melno jāņogu, gan ērkšķogu ziedkopas, ābeles salnas tik ļoti nav skārušas. Lai zaudējumi, kurus ietekmē laika apstākļi saimniecībai nenodarītu lielu postu, Ligita Rezgale izvēlas audzēt dažādas kultūras, kas ļauj saglabāt ienākumu stabilitāti. Salnu laikā saimniecībā, kas atrodas Saldus novada Jaunlutriņos, nekas īpašs netiek darīts, taču, piemēram, ābeles tiek speciāli stādītas augstākās vietās.

Saimniecība „Mucenieki” un tās īpašniece Ligita Rezgale ar augļkopību nodarbojas jau 25 gadus. Viņa stāsta, ziema bijusi labvēlīga, taču pavasaris sācies ar ļoti siltu laiku, un viss saziedējis vismaz divas nedēļas ātrāk nekā vajadzētu. Ligita Rezgale uzsver, ka salnas pavasarī ir vienmēr.

12,5 ha lielā platībā saimniecībā aug ābeles. Ābelēm saimnieki izvēlējušies saimniecībā visaugstāko vietu.

Ligitai Rezgalei, protams, stāv uz galda īpašs termometrs, ar kuru viņa fiksē temperatūras svārstības, taču augu pasargāšanai no salnām speciāli negatavojas. Teritorija ir pārāk liela, tāpēc drīzāk tiek domāts, kur kas tiek stādīts.

Kad uznāca salnas, ābelēm vērās vaļā tikai pirmie ziedi, savukārt, ogulāji bija pilnos ziedos, tās sekas arī redzamas kā uz delnas. Ligita Rezgale no rīta savākusi pārpalikumus no ogulājiem, kur labi redzams iznākums.

Zemnieku saimniecībā „Mucenieki” salnu laikā tika fiksēti -4 grādi, turklāt vairākas naktis pēc kārtas. Salnu postījumi var atšķirties pat viena pagasta ietvaros. Situācija Kurzemē un arī visā Latvijā ir ļoti atšķirīga, jo daudzviet cietuši arī ābeļu ziedi, tāpēc arī radītie zaudējumi būs dažādos apmēros.