Bailes un neziņa, arī kaut kādā mērā aizspriedumi ir tie, kas traucē cilvēkiem būt uzņēmīgākiem, izlemjot, vai uzņemt savā ģimenē bērnu no bērnunama, atzīst Elīna Bataraga. No vēstulēm, ko viņa saņēmusi savā blogā, Elīna Bataraga ir apkopojusi galvenos iemeslus, kāpēc cilvēki atturas uzņemties atbildību par svešu bērnu.

Pirmkārt, cilvēkus ļoti biedē birokrātija un dokumentu kārtošana, cik daudz laika tas prasīs. Cilvēkiem liekas, ka tas ir sarežģīts un ilgs process. Tāpat cilvēkiem ir bail no bāriņtiesas, kā arī neuzskata, ka tur ir atsaucīgas personas. Cilvēkus uztrauc, kā cita bērna ienākšanu ģimenē uztvers bioloģiskie bērni. Vēl satraukumu rada neziņa par to, kādi dzīves apstākļi būs jānodrošina. Būtisks iemesls - ko teikts radi un draugi, cilvēkiem ir bail no nosodījuma.

Katram bērnam vajag ģimeni, jo bez ģimenes nav bērnības – tās ir šīgada labdarības maratona „Dod pieci” manifests. Labdarības maratona laikā vāks līdzekļus to ģimeņu atbalstam, kas tic, ka Latvijā varētu nebūt bērnunamu, ģimenēm, kas vēlētos audzināt bērnus, kas palikuši bez vecāku gādības, bet baiļu un neziņas dēļ līdz šim ir atlikuši šo lēmumu. Viņu atbalstam šogad tiks veidota „Ziedot.lv” programma „Plecs”. Kāds atbalsts nepieciešams tām ģimenēm, kuras kaut reizi iedomājušās par bērnunama bērna uzņemšanu savā gādībā, raidījumā Ģimenes studija diskutē audžumamma, bloga manasdebesis.lv autore Elīna Bataraga, „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, SOS bērnu ciematu asociācijas psiholoģe Dace Beināre un Labklājības ministrijas ministra biroja vadītāja, arī aizbildne Linda Baļčūne.