Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studijā tiekamies ar Spuravu ģimeni. Līva Spurava ir populāra “Instagram” konta autore. Šajā vietnē viņai ir vairāk nekā 8000 sekotāju un savā kontā, kam dots virsraksts "Emocionālā labsajūta" viņa runā lielākoties par pāru un ģimenes attiecībām. Līva studē geštaltterapiju, agrāk rakstījusi apjomīgu blogu, kur runājusi par personības, kā arī attiecību krīzēm un dalījusies ar sāpīgu pieredzi.

Tagad Līva atzīst: virtuālā realitāte tiek arvien vairāk izskaistināta, jo šobrīd cilvēki tur grib redzēt lielākoties pozitīvo. 

Viņu atbalsta vīrs Edgars, kas atzīst, studējot geštaltterapiju, sieva arī viņu aplipinājusi ar interesi par emocionālās labsajūtas jautājumiem.

Sarunā abi ar vīru ir gana atklāti, stāsta par problēmām, ko piedzīvojuši pēc pirmā bērna ienākšanas ģimenē un kā, balstot vienam otru izdevies palikt kopā uz studiju gadu draudzības izveidot stabilu savienību un ģimeni, kurā abi audzina sešgadnieku Patriku un Karlu, kurai drīz paliks trīs.

Šobrīd Līva sevi sāk dēvēt par emocionālās veselības vēstnesi, jo tā arī sevi pozicionē sociālajos tīklos. Protams, viņa ir arī mamma un sieva, bet pati smej, ka tas jau saaudzis kopā.

Edgars ikdienā ir uzņēmējs, pašlaik koncentrējas uz informācijas tehnoloģijām, programmēšanu.

Abi neslēpj, ka krīze attiecībās bijusi pēc pirmā bērna ienākšanas ģimenē.

"To mēs tā pamatīgi piedzīvojām," atzīst Līva.

Līva un Edgars arī piekrīt, ka bērna, it sevišķi pirmā bērna ienākšana ģimenē ir pārbaudījums attiecībām.

"To piedzīvo, stiprāk vai vājāk, katra ģimene. Protams, viss atkarīgs, cik saliedēts ir pāris un cik veselīgi un konstruktīvi prot savā starpā komunicēt. Ja viņi to visu prot, tā krīze viņus var vieglāk skart, bet mūs tā pamatīgi skāra," atklāj Līva.

Edgars piemetina, kā arī iepriekšējie ģimenes modeļi, kas no vecākiem nākuši, ietekmē pašu attiecību veidošanu.

"Es esmu vienīgais bērns, Līvai ir māsa. Man tas bija vispār neaptverami, ka ir cilvēks, kas no manis prasa visu laiku kaut ko, kas ir jāsniedz. Tas sākumā bija grūti," atzīst Edgars.

"Nepratām savā starpā runāt. Laiks bija ļoti smags, skara visās frontēs gada garumā. Brīnums, ka iznācām cauri," piebilst Līva.

Līvai krīzi pārvarēt palīdzēja mācības un teorētiski iegūtās zināšanas. Edgars atzīst, ka nonācis līdz mirklim, kad saprot, vai nu risinām, vai ejam ceļu, ko gājuši mūsu vecāki, un atkārtojam to visu. Abiem vecāki ir šķīrušies un Līva neslēpj, ka viņas skatījumu uz ģimeni ļoti ietekmē pagātne un nācies daudz pūļu pielikt, lai veidotu savu skatījumu atšķirīgu.

Līva ir pateicīga un priecīga, ka Edgaru interesē viņas apgūtās zināšanas un viņi abi daudz runā par katrs par savu pieredzi, par kopējo pieredzi.

"Viens no mūsu kopības stūrakmeņiem ir, ka mūs interesē tas, kā mēs jūtamies un kā padarīt mūsu jušanos un kopābūšanu labāku," vērtē Līva.

Līva Spurava gatavo “beļģu” vafeles

Vajadzēs: 200 g sviesta, 160 g miltu, 5 olas, 50 g brūnais cukura, 1 tējkaroti vaniļas cukura, 30 pilienus stēvijas koncentrāta.

Pagatavošana: Sastāvdaļas sajauc viendabīgā masā un cep "mīksto" jeb beļģu vafeļpannā līdz zeltainas. Dekorē ar smalki sagrieztiem augļiem, šokolādes mērci vai putukrējumu.