Bērnu biedēšanai interneta vidē ik pa laikam parādās jaunas lietotnes. Skaidrojam, kā pasargāt bērnus no emocionālām traumām, kā mazināt sekas, ja kāda satraucoša vai pat traumatiska lietotne, parādība vai spēle bērnu jau sasniegusi, kā no tā izvairīties priekšdienās un kā vecākiem izglītot bērnus šajos jautājumos. Ģimenes studijā diskutē Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska, Rīgas 64.vidusskolas sākumskolas skolotāja Inese Strauta un šīs skolas psiholoģe Daina Žurilo.

Latvijas Drošāka interneta centrs savā mājaslapā informē par pēdējā laika aktuālāko biedekli. Turpat arī atrodami padomi, kā rīkoties vecākiem, ja bērns ko tādu redzējis. Bet Maija Katkovska norāda, ka problēma ir visi biedēkļi un ķēmekli internetā, kas bija un būs. Ir jārunā par šāda veida saturu kopumā.

Lai pasargātu bērnus, vecākiem jābūt zinošiem un jāsadarbojas ar mācību iestādēm, izveidojot kopēju darbības un attieksmes kodeksu. Tikai praktiski strādājot bērni iemācīsies droši un jēgpilni izmantot internetu.