Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Brālis un māsa šodien ir tagadne un katrai tagadnei ir pagātne. Pēc loģikas tās attiecības, kuras veidojušās līdz šim brīdim no dzimšanas, no kopā būšanas viennozīmīgi nosaka to galveno situāciju, kādas ir attiecības brāļiem un māsām," ievadot sarunu par brāļu un māsu attiecībām, raidījumā Ģimenes studija atzīst ārste psihoterapeite no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Gunta Andžāne.

Vai pieaugušo brāļu un māsu attiecības nosaka tikai bērnības kopīgā pieredze, kāda ir vecāku ietekme uz bērnu savstarpējām attiecībām mūža garumā un vai labas brāļu un māsu attiecības iespējams izveidot arī satiekoties pieaugušā vecumā?

"Arī tad, ja brāļi un māsas viens otru pieaugušā vecumā, tā ir tagadne, idealizēta nākotne, bet tā ir arī pagātne, kāpēc cilvēki līdz šim nav tikušies," turpina Gunta Andžāne.

Bērnu attiecības ir līdzīgas tām, kādas tās ir ģimenē kopumā un un galvenokārt kādas ir attiecībās ar tēti un mammu.

"Pieaugušo attiecības parāda bērniem to, kādām attiecībām jābūt, jo mazotnē ģimene ir tā ideālā vieta un sajūta, ka tā, kā pie mums, notiek ar visiem," skaidro Gunta Andžāne.

Protams, ar laiku tas mainās un, jau nonākot bērnudārzā, bērns saprot, ka ir arī citi attiecību modeļi.

Tāpat Gunta Andžāne atzīst, ka bērnu savstarpējās attiecības ietekmē tas, ka vecāki izturējušies pret bērniem, cik līdzvērtīga vai tieši pretēji bijusi vecāku attieksme pret bērniem.