Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Februārī un martā konkrētām klašu grupām Latvijas skolās notiek diagnosticējošie darbi. Kas ir diagnosticējošie darbi un kāpēc šādi pārbaudes darbi nepieciešami? Un vai, lai, piemēram, trešklasnieku sagatavotu diagnosticējošam darbam matemātikā, ir noderīgi arī maksas kursi ārpus skolas, Ģimenes studijā vērtē Valsts izglītības satura centra Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle, Rīgas 64. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā 1. - 4. klasēm Anda Vīksna, Ādažu vidusskolas sākumskolas direktora p.i. Solvita Vasiļevska un portāla "uzdevumi.lv" direktors Edgars Škutāns.

Kaspars Špūle skaidro, ka diagnosticējošie darbi var būt arī valsts pārbaudes darbi un līdz šim tas tā arī bija. No šī mācību gada tie vairs nav valsts pārbaudes darbi, līdz ar to tie nav jāveic obligāti. Pieredze gan rāda, ka skolas neatsakās pārbaudīt skolēnu zināšanas un prasmes 3. un 6. klasē. Šīs pārmaiņas ieviestas saistībā ar jaunā mācību satura ieviešanu.

Anda Vīksna norāda, ka vecākiem ir būtiski skaidrot, ko nozīmē valsts pārbaudes diagnosticējošs darbs un kādas ir pārmaiņas šobrīd. Lai arī diagnosticējošie darbi vairs nav valsts pārbaudes darbi, Anda Vīksna norāda, ka skolā uzskata, ka šie darbi vērtīgi. 

Solvita Vasiļevska piekrīt, ka diagnosticējošie darbi ir labs "mērinstruments" gan skolotājiem, gan skolēniem. Arī šī skola nav atteikusies no diagnosticējošiem darbiem šajā mācību gadā. Vērtīgi ir tas, ka skolēni saņem pārbaudes darbu, kuru ir sagatavojuši cilvēki no malas, nevis pašu skolotāji. Tas labi parāda prasmes uz zināšanas.