Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Visbiežāk ziemas āra aktivitātēs traumu gūšanas iemesli ir kritiens no slēpēm vai sniega dēļa vai arī paslīdot uz slidenas ietves. Kādi drošības pasākumi jāievēro, baudot ziemu un kas bērniem jāstāsta par drošību mājās, skaidrojam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsts Roberts Fūrmanis un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Jānis Grīnbergs. Pa tālruni uzklausām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurģi Ingunu Stirboviču. Viņa atklāj, ka saistībā ar ziemu negadījumu nav tik daudz, visbiežāk sastopas ar ikdienišķiem negadījumiem, kas notiek skolā, mājās vai uz ielas.

Noteikti bērniem jāizstāsta, kā rīkoties ugunsnelaimes gadījumā, kā rīkoties ar gāzes plīti un kādu bīstamību tā var radīt. Visiem jāzina glābšanas dienesta t[tālruņa numurs 112 un arī jāmāk pastāstīt, kur atrodas un kas noticis.

Ar bērniem jāizrunā par bīstamībām, kas pieejamas apkārt – uguns, ūdens, elektrība, ceļu satiksme un agresīvi dzīvnieki. Tāpat svarīgi zināt, kā parūpēties par sevi un savu drošību nelaimes gadījumā, vai redzot kādu, kas nonācis nelaimē. Vēl jāzina, kur vērsties pēc palīdzības un ko pateikt.

VUGD atgādinājums, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā un kā izglābties pēc ielūšanas ledū.