Tiekamies ar pāri, kas satikušies jau savos pensijas gados un bauda dzīves piedāvātās iespējas. Ilze un Juris Tiltiņi satikās un apprecējās, būdami pensionāri. Ģimenes studijā saruna par to, ka dzīve neapstājas arī pēc darba gaitu beigšanas.

Ilze bija ilgus gadus mūsu kolēģe Latvijas Radio, organizēja dažādu kursus, mācīja angļu valodu. Šobrīd viņa ir pelnītā atpūtā, bet, ieskatoties viņas facebook lapa, redzams, ka Ilzes dzīve nevis mierīgi samazina tempu, bet virpuļo uz priekšu tikpat ātri kā visiem pārējiem.

Pie satikšanās “vainīgs” Latvijas Radio

Tieši Latvijas Radio, Ilzes ilggadējā darbavieta ir bijusi abiem liktenīgā satikšanās vieta.

“Iepazināmies nesen. 12. martā ir mūsu pazīšanās trešā gadadiena. Iepazināmies Radio mājā un vainīgs ir Ivo Krumholcs, kurš vada spēli "Lieliskais piecinieks" un Juris piedalījās spēlē,” atklāj Ilze.

Prāta spēles ir Jura hobijs, un tieši kādā reizē, kad Juris bija atbraucis no Liepājas uz spēli, abi sastapušies.

“Vismaz man tas klikšķis bija no pirmās reizes, sapratu, ka ar šo cilvēku gribētu satikties,” tā Ilze.

Juris Ilzei devis mīļvārdiņu Podziņa un par to ir arī savs stāsts. “Viņai bija blūzīte ar daudzām podziņām un viena nodevīgi vaļā un tas bija tik šarmanti...,” atklāj Juris.

Lai arī abi ir satikušies jau pensijas gados, un ne vienam, ne otram tās nav pirmās laulības, viņi ir nolēmuši apprecēties un Ilze ir pieņēmusi arī vīra uzvārdu, jo uzskata, ja sieva mīl savu vīru, ir jāņem vīra uzvārds.

“Daudzi prasīja, arī radi, kam jums precēties, pat jauni cilvēki dzīvo kopā un neprecas, pat bērni dzimst,” stāsta Ilze. “Arī man un Jurim pēc laulībām ir bijušas attiecības bez precēšanās. Domāju, kāpēc tās pajukušās. Man liekas, tās ir tādas mazliet paviršas. Cilvēkam jāuzņemas atbildība, kaut kas nepatīk, ak, var iet prom.”

Juris Ilzes teiktajam par paviršību attiecības piebilst, ka tas bijis tāds pagaidu variants. Jo cilvēkam ir pagaidu sajūta, stabilitātes pietrūkst.

“Ja jau kopā izlēmām šo soli spert, esam nokārtojuši arī juridisko pusi. Vasarā mūsu laulību svētīs arī baznīcā. Domāju, ka tas ir pa īstam,” uzskata Juris.

Firmas ēdieni

Abiem ir arī savi firmas ēdieni, piemēram, pupiņu zupa, kurai pamatā Ilzes mammas recepte. “Pamatā ņem žāvētu cūkas stilbiņu vai ribiņu, tad zupai ir arī smeķis. Pupiņas vakarā iemērc, pievāra klāt kartupelīšu, burkāniņus, mazliet putraimiņus, lai nav tik plāna. Sāls, pipari, krējums un ejam pie galda,” stāsta Ilze.

Savukārt Juris gatavo pildītās paprikas un šo recepti viņš noskatījis tramvaja monitorā.

“Ķiršu tomātiņi, siers un zaļumi. Mums likās, ka tur piestāvētu gaļa. Tad maltā gaļa, mazliet rīsi klāt. Gaļu nedaudz apcep uz pannas ar sīpoliem. Saliek paprikās kopā ar ķiršu tomātiņiem, kad jau gandrīz gatavs, pārkaisa sieru. Viss. Sanāk garšīgi,” bilst Juris.

Bet viesi vienmēr tiek cienāti ar sāļajām vafelītēm, kas Ilzes recepšu kladē fiksētas, kā Aīdas vafeles, jo Aīda ir bijusi viņas bērnības draudzene un no viņas arī šo recepti ieguvusi.