Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šoruden katra diena aizsākās ar ziņām par to, cik cilvēki inficējušies ar Covid-19, cik miruši no šīs slimības un cik veci bijuši tie, kas aizgājuši mūžībā. Ne reti var dzirdēt arī personiskāku informāciju par aizgājējiem. To klausās ar bērni. Vai šis ir laiks, kas piespiež vecākus runāt ar bērniem par nāvi, kā risināt šādu sarunu un vai bērns nāves esamību pa īstam spēj apjaust tikai tad, kad nomirst kāds no tuviniekiem, raidījumā Ģimenes studija vērtē četru bērnu mamma Lilija Geža, virsmācītājs Rīgas Lutera draudzē, Bērnu slimnīcas Vecāku mājas kapelāns Linards Rozentāls, vēsturnieks un teologs, Eiropas Nāves un sabiedrības pētnieku asociācijas biedrs Rinalds Gulbis un centra "Dardedze" klīniskā psiholoģe Daina Dziļuma.

Ģimenes studija ar jautāja Facebook lietotājiem, vai vecāki runā ar saviem bērniem par nāvi. Vairums pieredzes stāstu liecina, ka daudzi vecāki jau ar maziem bērniem atklāti runā par nāvi.

Daina Dziļuma ir gandarīta, ka vecāki runā ar bērniem par nāvi, jo tā ir mūsu dzīves sastāvdaļa. Bet joprojām ir situācijas, kur cilvēki izjūt nedrošību un bailes, runājot par šo tēmu, baidoties bērnu sāpināt, lai nenodarītu pāri. Arī jautājumi par to, vai ņemt bērnus uz bērēm vai apmeklēt kapus arvien vecākiem ir aktuāli.