Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kāpēc katram bērnam vajadzīgs savs štābiņš, vigvams vai vienkārši vieta, kur pabūt vienam un kā atbalstīt bērnus viņu radošajās iecerēs, lai šādas paslēptuvēm taptu mājās vai pagalmā?

Teju katram bērnam bērnībā ir bijis štābiņš. Daudziem bērniem tie ir bijuši pat vairāki. Tā ir iespēja būvēt savu sapņu māju pēc sava plāna, savām iecerēm no saimniecībā pieejamiem materiāliem. Daudziem tā ir dziņa mācīties plānot būvi, zāģēt, naglot, skrūvēt, krāsot un stiprināt. Tā ir iespēja padomāt par dizainu, aprīkojumu un dažādām tehnoloģijām. Štābiņš nekad nav gatavs - tas mainās līdz ar bērna attīstību, tas tiek uzlabots, pilnveidots, tajā mainās spēļmantu klāsts atbilstoši vecumam. Noteicošais nav štābiņa izskats, varenība, dārgums, bet gan emocijas un darbs, kādu bērns ir ielicis savā sapņu mājā. Nav labāks vai sliktāks štābiņš, jo štābiņš atspoguļo bērna iztēli un pasaules uzskatu, kuru realizē no pieejamiem materiāliem, raksta ieceres (konkursa) "Bērnu štābiņi Rīgas pilsētas Bieriņu apkaimē" idejas autors un īstenotājs Viesturs Silenieks.

Šovasar Bieriņu apkaimes iedzīvotājiem bija iespēja apskatīties un novērtēt, kādi bērnu štābiņi atrodas māju pagalmos, kā tie tapuši un tiek izmantoti. Raidījumā Ģimenes studija saruna ne tikai par to, cik svarīgs bērnam ir viņa paša vai kopā ar vecākiem radītais sapņu namiņš ārpus mājās, arī par to, cik nozīmīga bērnam ir vieta dzīvoklī, kur var pabūt viens, spēlēties, paslēpties, atpūsties un sapņot. Un tā var būt telts, tunelis vai kāda norobežota paslēptuve.

Sarunājas tētis Pēteris Grūbe, kurš arī dzīvto Bieriņu apkaimē un veidojis mājiņu savai meitai, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes docents Egons Bērziņš, kurš iepazina un vērtēja Bieriņu apkaimes pagalmos esošos štābiņus, un grāmatu "Kas notiek bērnudārzā" un "Sakārto māju, sakārto prātu" autore Dana Gulbe.

Ierakstā uzklausām arī Viesturu Silenieku, kurš savas mājas dārzā izrāda dēla uzbūvēto štābiņu. Viņš arī stāsta, kāpēc rosinājis konkursu, kurā iepazīst Bieriņu apkaimes štābiņus. Kādi ir štābiņi Bieriņu apkaimē un arī smelties idejas, kā būvēt štābiņus, var smelties elektroniskā katalogā.