Elīna un Kristaps Štobji ir dizaineri. Elīna radījusi peldkostīmu zīmolu „SLOW beachwear”. Kā stāsta Elīna, tagad šis projekts nolikts „uz pauzes”, un visi ģimenes spēki tiek koncentrēti zīmola „December Design” virzienā. Liepājā top unikālas Ziemassvētku dekorācijas un instalācijas, un tās svētku laikā priecē ne tikai liepājniekus, bet arī ogrēniešus un citu Latvijas pilsētu iedzīvotājus. Tagad uzņēmuma „December Design” veikums redzams arī Lietuvā un Norvēģijā. Un šis patiešām ir ģimenes bizness – ideju radīšanā un arī praktiskos darbos iesaistās arī Štobju bērni- 15 gadus vecais Kristians un 7 gadus vecā Marcella.

Kristaps atzīst, ka šobrīd ir aktīvākā darba sezona, pašā trakākajā laikā satikušies saruna.

„Esam darbos līdz matu galiņiem,” bilst Kristaps.

Šogad „December Design” gaismas pārsteigumi būs ne tikai Ogrē, kas jau pagājušā gada piesaistīja uzmanību ar īpašiem rotājumiem, būs arī Liepājā, Jelgavā, Rīgā, Gulbenē

„Katrai pilsētai būs savs maģisks punktiņš,” atklāj Kristaps.

Un šī gaismu prieka tapšanā ir iesaistīti visi ģimenes locekļi. Elīna atklāj, ka viņas lielākais ieguldījums ir sākumposmā, kad top kāda objekta koncepcija, kur viņas radošums un sievišķīgums nepieciešams, lai katra pilsētā būtu atšķirīga.

Elīna arī smej, ka „nav viegli vienā ģimenē būt diviem māksliniekiem, bet tā kā ģimenes pieredze būs jau 20 gadi, tad mēs kā pulksteņa zobratiņi darbojamies katru dienu”.

Kristiāns iesaistās praktiski – tin metāla bumbas ar lampiņām, bet no abu bērnu radošās darbošanās, zīmējumiem, arī ikdienas sīkumiem rodas arī ieceres un idejas tēta gaismas objektiem.

„Marcellas vai Kristiāna zīmējumi izvilina kādas idejas,” atklāj Elīna.

Marcella zīmē kartītes, darbojas ar krāsām, Kristiāns vairāk izvēlējies grafiku.

„Manuprāt, tas  radošums mīt katrā no mums, nav svarīgi, vai esi mākslinieks vai grāmatvedis, radošums ir katrā cilvēkā, viņš vienkārši jāattīsta, jāļaujas,” vērtē Kristaps.

„Citreiz no kāda Kristiāna vai Marcellas zīmējuma vai labas domas var rasties tālāk labas idejas, ko attīstīt. Vajag ļauties vairāk sapņot, tādam brīvam lidojumam, kas pieaugušam ir grūti. Citreiz sevi jāpiespiež, tad arī izdodas."

Kristiāns aizraujas ar futbolu, bet starplaikos "uzpeld" zīmēšana. Un mammai Elīnai nav lielāka prieka, kā saņemt ierāmētu viņa darbiņu dāvanā.

Lai arī bērniem patīk zīmēt, vecāki atzīst, ka apzināti viņus nevirzīs mākslā.

„Ja viņi paši izvēlēsies iet ģimenes biznesa virzienā, viņi laipni gaidīti,” bilst Kristaps, bet gan viņš gan Elīna ir pārliecināti, ka jābūt brīvai izvēlei.

Kā salāgot mājas, darba un skolas dzīvi? Arī Štobju ģimenē tas ir izaicinājums un neiztikt bez pārpratumiem, strīdiem. Kristaps vērtē, ka lielākais izaicinājums ir, kā sadalīt pienākumus, kurš kurā jomā darbosies. Tagad vairāk cenšas vairāk nodalīt biroja un mājas dzīvi.

"Aizverot mājas durvis, kaut daļēji darbs tiek atstāts aiz tām, citādi nekas labs nesanāks," uzskata Kristaps.

Kristapam "izvēdināt galvu" palīdz izbrauciens ar riteni pēc dienas darbiem. Elīnai tās ir pastaigas vienatnē vai savas "spēka dziesmas" pa ceļam uz mājām, ko dziedāt līdzi un kuru laikā var pārstartēties un būt laimīga mamma un sieva.

Bet uzturēt labas attiecības ar bērniem palīdz sarunas. Jā, reizēm sarunāties ar pusaudzi nav viegli. Kristaps uzskata, ka mums pietrūkst sarunu sabiedrībā, līdz ar to arī ģimenē.

"Mēs esam par sarunām ģimenē, tad mēs daudz vieglāk varam savu tīni, savu jaunieti saprast," atzīst Elīna.

Kristiāns bilst, ka reizēm nav viegli sarunāties, bet uzskata, ka ģimenē ir labas savstarpējās attiecības.