Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ir pagājuši gandrīz septiņi gadi kopš tā sauktajiem Tikumības grozījumiem Izglītības likumā, kad, ieviešot 10.1. pantu, tas tika izteikts šādā redakcijā: "Izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Latvijas Republikas Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene. Izglītības iestāde aizsargā izglītojamo no tādas informācijas un metodēm izglītības un audzināšanas procesā, kas neatbilst šā likuma mērķī ietvertajai izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai."

Kā tas sākās un kā situācija izglītības vidē pa šiem gadiem ir attīstījusies, kāda pa šo laiku ir bijusi likuma panta ietekme uz bērnu zināšanām un skolotāja darbu? Un vispār, vai ir izdevies definēt, kas tad patiesībā ir tikumība, ko un kam pienāktos jaunam cilvēkam mācīt un iemācīt - skolai vai ģimenei. 

Izglītības likums nesen atkal ir atvērts un tiek skatīts, jo daži Saeimas deputāti iesnieguši pieteikumus izmaiņām, piedāvājot 10.1. pantu, ko tautā pazīstam kā Tikumības grozījumus, no likuma izslēgt. Vai tas, ko dotu un mainītu, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: biedrības „Papardes zieds” vadītāja Iveta Ķelle, bijusī Juglas vidusskola direktore Aija Melle, šobrīd vada kursus skolu direktoriem un piedalās skolu akreditācijā, un Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš un režisore Krista Burāne.