Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Tuvība ar māti un arī ar tēvu, kurš ir bijis blakus zīdainim jau no dzimšanas, dod mazulim tik nepieciešamo drošības sajūtu – viss ir kārtībā. Kā veidojas droša piesaiste un kāpēc tā ir tik svarīga, lai bērns izaugtu par laimīgu cilvēku, interesējamies Ģimenes studijā. Skaidrojam arī, kā veidot piesaisti ar priekšlaikus dzimušiem bērniņiem. Raidījuma viesi ģimenes psihoterapeite, psiholoģe Vita Kalniņa, trīs bērnu mamma Nadīna Neimane-Gardoviča, dvīņu tētis Arnis Neilands un tētis priekšlaikus dzimušam bērniņam Aigars Laizāns.

"Emocionālu saikni var veidot gan ar mammu, gan ar tēti, gan vecmāmiņu, gan vecāko māsu, krustmāti vai citiem cilvēkiem," norāda Vita Kalniņa.

"Būtiskais – katram bērnam dzīvē jābūt vismaz vienam cilvēkam, uz kuru var paļauties, par kuru var būt drošs, ka viņš reaģēs uz mani, palīdzēs man situācijās, kad ir grūti, parūpēsies gan fiziski, gan emocionāli,

kad raudāšu paņems klēpī, nomierinās un iedrošinās. Tas nav atkarīgs no radniecības pakāpes, bet ir atkarīgs no pieagušās personas spējas pieslēgties bērnam un reaģēt un no tā, cik daudz laika bērns pavada kopā ar šo pieaugušo."

Ne vienmēr nozīmīgākā piesaistes persona ir vecāki, reizēm tas pat nav cilvēks, bet kāds dzīvnieks.