Teju 70% no atklātajām viltotajām precēm Latvija ir rotaļlietas. Eksperti norāda, ka šādas preces var būt bīstamas bērniem. Kā atpazīt, ka prece ir viltota, un kādus riskus nedrošas rotaļlietas rada bērna veselībai, Ģimenes studijā skaidro Patentu valdes Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Zommere, Patērētāju Tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Endoskopiju dienesta vadītāja, pediatre Ilze Briuka.

Speciālisti aicina vecākus bērnam izvēlēties kvalitatīvas un zināmas izcelsmes rotaļlietas, tā nepakļaujot riskam savu bērnu veselību un pat dzīvību. Pastāv risks, ka viltotajās rotaļlietās ir izmantotas cilvēka veselībai bīstamas izejvielas.

Linda Zommere atzīst, ka rotaļlietas tiek daudz viltotas, visvairāk tās ir lelles, konstruktori, rotaļu automašīnas, bet ir arī konstatēti viltoti bērnu kvadricikli un tricikli. Attiecīgi šādām precēm nav garantijas par drošību.

Ilze Briuka mudina vecākus būt vērīgiem un sekot līdzi, ar ko bērni spēlējas, kā arī padomāt, ar kādu mērķi pērk rotaļlietas un attiecīgi izvēlēties pēc iespējas kvalitatīvāku preci.