Dziesmu spēli "Vēstule no Losas" veidojuši Amerikā dzīvojošie  latvieši, kuru vārdi nav sveši arī Latvijā.  Libretu un dziesmu vārdus sacerējis Andris Ritmanis. Mūziku komponējušas Lolita Ritmane un Brigita Ritmane-Džeimsone (Jameson). Andras Staško un Brigitas Ritmanes-Džeimsones režija. Iestudēta Losandželosā 2007. gadā. Radiovariants veidots 2010. gadā.

Tas ir  stāsts par mīlestību, ilgām un ceļu uz sapņiem. Par latviešu saliņu Amerikā, kas grib pastāvēt milzīgajā pasaules jūrā un tālāk kopt latvietību. Latviešu jaunieši priecājas, ka ir iespēja Latviešu namā tikties un līksmoties. Lai gan viņi dzīvo divās pasaulēs: latviskajā pasaulē, kur vienmēr draugi gaida, un tā ir milzu ieguvums;  un otra ir – milzīgā Amerika, kur viegli pazust tautu drūzmā…    

Jaunieši gatavojas Saulgriežu svētkiem, kur pulcējas gan latvieši, gan viņu amerikāņu draugi, skan dziesmas, vijas dejas.

„Latvieši vēl turas šeit un tur. Ja mūsu valodiņa līdzi nāks, tad margrietiņas mūsu  sirdīs ziedēt sāks…” skan noslēguma dziesma.