Latvijas Radio iepazīstina, kā Eiropas Parlamenta vēlēšanām maijā gatavojas citās dalībvalstīs. Un šoreiz par mūsu kaimiņiem no ziemeļiem igauņiem. Latvijas Radio Igaunijā tikās ar vadošajiem politiķiem un sarunājās ar cilvēkiem. Kas ir tās lietas, kas igauņiem ir svarīgas? Kas viņus interesē un kāpēc? Igaunija būs vienīgā valsts, kurā Eiropas Parlamenta vēlēšanās varēs balsot arī internetā. Bet atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām, šoreiz labi panākumi un iekļūšana Eiroparlamentā gaidāma Igaunijas eiroskeptiķiem.

Igaunijai Eiropas Parlamentā patlaban ir sešas deputātu vietas. Paredzēts, ka pēc britu izstāšanās viens krēsls nāks klāt. Taču, tā kā Breksits patlaban nonācis strupceļā, Igaunija pagaidām ir neziņā, vai vasarā uz Strasbūru sūtīs sešus vai septiņus deputātus.

Igaunijā Eiroparlamenta vēlēšanas maijā sekos neilgi pēc marta sākumā notikušajām nacionālā parlamenta Riigikogu vēlēšanām. To rezultāti aptuveni iezīmē arī maijā paredzamo. Martā uzvarēja liberālā Reformu partija, otrie palika līdz šim valdošie centristi. Bet trešie, gandrīz trīskāršojot savu pārstāvniecību Riigikogu, eiroskeptiskā, nacionālistiskā, stingri pret imigrāciju noskaņotā Konservatīvā tautas partija EKRE.