Pārdaugavā, Buļļu ielas pašā malā, pretī bloku māju masīvam aiz augsta, greiza dēļu žoga kopš 18. gadsimta saglabājusies Nordeķu muižiņa. Raidījumā Īstenības izteiksme stāsta par šo seno baroka ēku. To pērnā gada nogalē pašvaldība izsolīja, tiesa tikai ar trešo piegājienu. Iepriekš tai teju 20 gadus bija nomnieks, kam to līdz galam atjaunot neizdevās. Šopavasar aiz neglītā dēļu žoga notiek rosība – lielā tīrīšana un remontadarbi. Jaunais muižas pārvaldnieks Valters Ozoliņš te darbojas vien trīs mēnešus un saskāries ar nebeidzamām problēmām pašvaldības iestādēs. Tas liedz muižu atdzīvināt ātrāk, bet no mērķa atkāpties viņš neplāno.

Valters Ozoliņš ir Nordeķu muižiņas jaunais tiesiskais valdītājs. Pirms Valtera rosības sārtā koka muižiņa piedzīvojusi dažādus laikus – tās vēsture iestiepjas ap 250 gadu senā pagātnē. Apbūve un plānojums veidojies kopš 18.gadsimta vidus un tobrīd muižas kompleksā bija astoņas celtnes – divas dzīvojamās ēkas, kūts ar zirgu stalli, klēts, leduspagrabs, rija un divi krogi.

Bet jau padomju laikos muižas ēkās iekārtoja dzīvokļus. Turklāt, paplašinot Buļļu ielu, tika saglabātas tikai divas no muižas vēsturiskās apbūves ēkām. Laiku, kad te vēl bijusi muižas saimniecība Valters rāda melnbaltā fotogrāfijā.

Līdz mūsdienām saglabājies līdzās esošais plašais Nordeķu parks ar seniem kokiem, kas pastaigām pieejams visiem, to no muižas pieguļošās teritorijas atdala līkloču dīķi, daļu no tiem apdzīvo pīļu saimes, daļā peld pudeles un skārdenes.

Nordeķu muižas kompleksā ir trīs ēkas – dārznieka māja, kungu māja, kā arī nelielā siltumnīcas kurtuve ar pamatiem. Vissliktākajā stāvoklī šobrīd ir nelielā dārznieka māja, stāsta jaunais pārvaldnieks.