Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) uzsākusi kampaņu „Godīgs piens”, tās mērķis ir aicināt importētā piena vietā izvēlēties pašmāju. Akcija gan raisījusi pretrunīgas reakcijas – ir tās atbalstītāji un ir noliedzēji! Kāpēc tā, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Par kampaņu un piena, kā arī piena produktu labajām īpašībām stāsta Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis, zemnieku saimniecības "Zilūži" saimnieks, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs.

SKDS veiktā aptauja rāda, ka 80% aptaujāto pie vienādas cenas izvēlētos vietējos piena produktus, 50 % būtu pat gatavi maksāt dārgāk par vietējo. Tāpēc ar kampaņu cenšas parādīt, kurš ir vietējais produkts.

Tomēr piena pārstrādātāji norāda, ka apmēram 44% patērējam pienu un piena produktus no citām valstīm.

Uzklausām arī viedokļus dažādu pienu garšu, veicot degustāciju kopā ar kolēģiem.

Mazumtirgotāju pārstāvjiem jautājam, vai veikalā vajadzētu īpaši norādīt, ka konkrētais produkts ir ražots Latvijā. Vērtē "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule un "Rimi Latvia" pārstāve Dace Preisa.

Vai Lietuvā un Igaunijā var nopirkt Latvijas pienu un piena produktus, vaicājam kaimiņvalstu žurnālistiem Aistei Brusokaitei un Madim Muust.