Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Viena no modernās sabiedrības redzamākajām iezīmēm ir hronisks laika trūkums: mums nepietiek laika darbam, atpūtai, ģimenei un vēl vairākām svarīgām lietām. Kas tad zog mūsu laiku? Blogeris Džonatans Ču no ASV uzskata, ka tās ir tikai trīs lietas. Pirmā, mums ir vēlme izvairīties no sirdsēstiem, vienmēr būs kāda problēma, kuru vajadzētu risināt, bet mums nav ne mazākās vēlmes to darīt, tāpēc esam gataavi stundām sēdēt sociālajos tīklos vai skatīties televizoru, lai nevajadzētu domāt par tās risinājumu; arī sportošana nepalīdzēs, jo tā var sagādāt fiziskas sāpes, kuras sajust arī nevēlamies. Otra lieta - tiekšanās pēc baudas. Porblēmas nekur nepazūd, prieka maz, tāpēc palīdz ēšana - kāda šokolādīte, cepumiņš, čipši, kurus stresa situācijā patērējam neadekvāti daudz. Pieaug arī kafejnīcu apmeklējums un šāda baudas gūšana lieki tērē laiku. Trešā lieta - esam gatavi dzīvot ne savu, bet citu dzīvi. Ja mums nav konkrēta dzīves plāna un apzināti neveidojam savu dzīvi, sākam atsaukties uz savu tuvinieku un draugu aicinājumiem palīdzēt risināt viņu dzīves problēmas.

Kuriem labāk veicas – rūdītiem plānotājiem, vai tiem, kuri dara visu tāpat vien, kā nu sanāk, neraizējoties par plānu kalšanu. Un kā ar laiku – vai tas patiesi ir naudas vērtībā vai tomēr uzlūkojams citādi? Vai dzīve būtu jāplāno vai jāļaujas plūdumam, raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē biznesa treneris Edgars Untāls, biedrības "Līdere" valdes priekšsēdētāja uzņēmēja Aiva Vīksna un mūziķis, dīdžejs un zemūdens operators Horens Stalbe.

"Ir lietas, kas jāpatur prātā, lai kāds arī būtu brīvdomātājs," atzīst Edgars Untāls.

"Lai arī kā, ir lietas, ko plānojam. Var teikt, ka dzīvojam šodienai, bet arī šodienu plānojam. Svarīgākais ir justies brīvi un būt apmierinātam ar to, ko dari," uzskata Aiva Vīksna.

"Var dzīvot haosā, bet arī haoss ir lietu kārtība, tikai haotiska. Viss ir pakļauts kādai shēmai, visam ir cēloņi un sekas, plānojat vai nē. Pasaule ir uzbūvētā tā, ka pat ja jūs neplānojat, viņa plāno," norāda Horens Stalbe.