Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vairāku faktoru kopums radījis būvmateriālu cenu būtisku pieaugumu gan Latvijā, gan pasaulē. Vai dārgajiem būvmateriāliem ir iespējams atrast labas bet lētākas alternatīvas, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

SKDS pētījumu centra direktors Arnis Kaktiņš raksturo situāciju un atzīst, ka vēlme būvēt un remontēt, tā uzlabojot savus dzīves apstākļus, ir cieši saistīta ar cilvēku materiālo līmeni.

Viņš norāda, ka Covid-19 krīze Latvijas ekonomiku skārusi niansēti, ir virkne sektoru, kas nav cietuši un kas pat ieguvuši. Dažādi rādītāji liecina, ka šobrīd Latvijā daudziem naudas ir vairāk nekā tas bijis iepriekš un tas noteikti atsauksies uz vēlmi būvēt un remontēt.

SIA "Lode" vadītājs Valdis Zariņš un SIA "Sakret" valdes priekšsēdētājs Juris Grīnvalds piekrīt, ka pieprasījums pēc materiāliem pēdējā laikā ir audzis.

Juris Grīnvalds norāda, ka Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas nav būvēts tik daudz, lai amortizētu esošo dzīvojamo fondu.

“Tas, kas šobrīd notiek, nav celtniecības bums no ekonomikas viedokļa. Mēs tuvojamies līmenim, kādai vajadzētu būt normālais celtniecībai valstī pastāvīgi. Papildus grūtības rada tas, ka pasaulē kopumā ir celtniecības bums.

Valstis ir nolēmušas atgūt Covid laikā zaudēto ekonomiku un iemetušas lielas summas šajā jomā. Un tas ir noticis vienlaicīgi visā pasaulē," atzīst Juris Grīnvalds.

Kā ražotājam nākas saskarties ar izejvielu trūkumu.

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grīnbergs atzīst, ka materiālu cenu svārstības rada raizes būvniekiem, jo nav vienkārši īstenot būves, kur līgumi par to celtniecību slēgti pirms pusgada vai pat agrāk, bet par darba trūkumu nozare tiešām šobrīd nevar žēloties. Viņš arī uzskata, ka vienmēr var atrast alternatīvas materiālu izmantojumā, ja pie galda sēžas pasūtītājs, būvnieks un arhitekts.