Vai mēs zinām, kā apieties ar papagaili vai ķirzaku? Ko ēd bruņurupucis un kā nodrošināt atbilstošus apstākļus ezim? Par neparastu, eksotisku dzīvnieku dzīvi nebrīvē un to kopšanu raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, uzņēmuma “Dino Zoo” pārstāves Agnese Brauna un Zane Zagorska. Pa tālruni sazināmies ar Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktores vietnieku Savvaļas sugu aizsardzības nodaļas vadītāju Jēkabu Dzeni.

Nosaukums eksotiskais dzīvnieks nav galvenais, svarīgākais, vai mums ir tradīcijas šo dzīvnieku turēšanai. Cūku Latvijā par eksotisku dzīvnieku neuzskata, bet Vjetnamas punducūciņa kā mājdzīvnieks ir izaicinājums, viņas turēšanā ir vajadzīgas iemaņas un zināšanas. Arī ezis ir gana eksotisks turēšanai mājās.

Cilvēki iegādāties dzīvnieku uz veikalu bieži nāk bez zināšanām, ja cilvēki ir nekompetenti, arī cenšas viņiem nepārdot.

Ja bērnam ņem dzīvnieku, vispirms vajadzētu pārbaudīt, ka nav kādas alerģijas, piemēram, pret spalvām.

Papagaili ņemot, jārēķinās, ka viņš būs skaļš, mājās jārēķinās ar troksni un arī postījumiem istabā, ja viņu laiž lidināties istabā. Un nevar barot tikai ar saulespuķu sēklām.