"Pēc gadiem desmit nebūs gandrīz nevienas profesijas, kur tehnoloģiju pārzināšana lielākā vai mazākā mērā būs nepieciešama," atzīst Antra Zālīte raidījumā Kā labāk dzīvot.

Visā pasaulē trūkst miljoniem informācijas tehnoloģiju speciālistu. Līdzīga situācija ir Latvijā. Kāpēc nozarē, kur vidējā darba samaksa ir viena no augstākām valstī, trūkst strādāt gribētāju, raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāns profesors Guntis Arnicāns un "VISMA Enterprise Latvia" vadītāja Antra Zālīte.

Mudiniet bērnus mācīties matemātiku, noderēs medicīnā, ķīmijā, bioloģijā, jebkurā jomā, ko bērns izvēlēsies.

Programmētājs šodien vairs nevar atļauties būt introverts un vienpatis, svarīgas ir komunikācijas un sadarbības prasmes. Tāpat svarīgs ir priekšnoteikums spēt apgūt jaunas programmēšanas valodas un tehnoloģijas. Lai introvertos iekļautu komandā, pie tā jāstrādā komandu līderiem un grupu vadītājiem.

“Igauņi prot, igauņus visi pazīst, bet pēc IT ekonomiskajiem rādītājiem esam viņiem priekšā,” bilst Guntis Arnicāns.

Spēju līmenī IT jomā Latvijā esam virs vidējā. Taču proporcionāli Latvijā speciālistu ir maz un tie paši nezina cits par cita darbu. Trūkst mārketinga savu izstrādājumu pasniegšanai.